Semolina

Jak to probíhá, když se někdo stěhuje?

Nevim jestli to ještě jde, ale řekneme, že ano, pokud někdo má vyřízenou veškerou byrokracii a stěhuje se napřiklad z ČR do Belgie, tak si tady v ČR musi nechat všechen majetek? Pokud ne, tak jak ho dostane z ČR s sebou do Belgie? Do letadla si človek může vzít maximálně mobil a možná láhev vody. Ale pokud má majetek, který chce přesunout, je vůbec nejaka moznost?

Nejlepší odpověď
Justin1

Musel by asi využít nějakou přepravní nebo spediční společnost, která by ten majetek převezla.

Další odpovědi
led

Berte si to, čo naozaj potrebujete, prípadne to, na čom vám najviac záleží. Napríklad svoju rodinu.
Nábytok kúpený na mieste nového pobytu vás pride lacnejšie, než preprava starého, opotrebovaného.

Na sťahovanie možno použiť akýkoľvek dopravný prostriedok, podľa potreby a nosnosti peňaženky a požadovanej prepravnej spoločnosti
1– Letecká doprava, v bežných lietadlách možno prepravovať len vyhradené predmety v špecifikovanom balení podľa predpisov jednotlivých leteckých spoločností. V nákladnom lietadle, môžte presťahovať „celý byt“, len cena je najvyššia z iných spôsobov prepravy. A čas na prepravu trvá podľa voľného lietadla v priemere od 3 mesiacov po 1 deň do dovozu nákladu na letisko. -príklad: z Bratislavy lietadlo letelo do Amsterdamu, tam ho vyložili a čakali na ďalší rozmerovo vhodný prípoj do Helsínk a odtiaľ do Ankary. Celkovo preprava trvala len 3 mesiace. Iná preprava z Bratislavy do Thajska trvala aj s prekládkami iba necelé 2 dni, od prevzatia nákladu prepravnou spoločnosťou.
2 – vlaková preprava je kombinovaná doprava cestnou a koľajovou prepravou v priemere z ČR od 2 dní do 2 týždňov
3 – cestná preprava je vlastne najrýchlejšia a trvá od 1–2 dni (ak na trase nie je blokáda ciest)

Vychádzam z vlastných skúseností

nyjono

Známá pracuje fe firmě, kde se vyřizují přepravní mezinárodní doklady.
Říkala, že vyřizovala přepravu pro kontejner, ve kterém byl veškeré zařízení bytu, co si dotyční chtěli nechat dopravit na delší pobyt v ČR.
Stojací lamma, noční stolek, … prostě všechno.

da ny

„Tahat“ někam nábytek, pračku atp. je asi hloupost.
Věci se prodají a rozdají.
Mohou se ponechat v bytě apod., pro cesty a pobyty v ČR. Pokud má člověk
v zahraničí dostatečné příjmy na poplatky zde.
Těch pár věcí, knihy apod. lze převézt osobním vozem (postupně), jako ostatní, kteří se kdy v rámci evropské pevniny stěhovali a stěhují.
Během návštěv v ČR, Dodávkou, tranzitem apod. přepravní služby. Případně vlakem.
Do Belgie (Holandska, Dánska, Švýcarska, Itálie, Francie aj.) se mnohem častěji JEZDÍ, než létá letadlem! Zejména, pokud chcete příbuzným a známým něco přivézt