Jak pro koho. V jistých neziskovkách , které mají ve své náplni i sociální služby, si někteří lidé žijí velice dobře, pohodlně, se slušným platem , za vydatné pomoci státních dotací a dobročinných darů. Daří se jim dobře a ostatní daňoví poplatníci to sponzorují.
3Kdo udělil odpovědi palec? annas, Jádrohlod, Mc Merkurion
před 2063 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Jde o profesi pracovník v sociálních službách – obsklužná práce atd. a sociální pracovník – jde spíš o agendu, poradenství atd.
Myslím si, že práce v sociálních sluižbách není pro každého. Starších jedinů, kteří potřebují péči , pibývá, Změnila se funkce rodiny.
Záleží take na tom, zda jde o práci v domovech či ústavech, nebo o pomoc pří nákupech, úklid a jiných službách v domácnoti jedinců. Často jde o jediný způsob komunikaci osamělých jedinců.
Dále práce “v ambulantních či pobytových zařízeních sociálních služeb. Jedná se třeba o stacionáře, léčebny, domovy pro seniory či pro osoby se zdravotním postižením a zdravotnická zařízení lůžkové péče. Všude tam, kde klient potřebuje pomoc při osobní hygieně, poskytnutí stravy a zvládání běžných úkonů péčeo vlastní osobu.”
Více v odkazu
https://vzdelavanivsem.cz/novinky/385-o-profesi-pracovnik-v-socialnich-sluzbach
Řekla bych, že je to práce krásná – stysk s lidmi a pomoc, , náročná psychicky fyzicky – starší lidé jsou často nevrlí, nechtějí „poslouchat“, dotyčný musí tuto práci dělat “s láskou”
Má perspekltivu, ale finační ohodnocení nevím.
0 Nominace Nahlásit |
nevýhody: nižší plat, nižší společenská prestiž, nic nevytváří
(hmotného)
výhody: pomoc lidem, kteří pomoc potřebují, v některé profesí v soc.
službách se člověk tolik nenadře, možnost práce s dětmi
0 Nominace Nahlásit |
U otázky nebylo diskutováno.
Nový příspěvek