Marty Koller

Je pravda, že duševní bolesti bolí více než bolesti tělesné?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, často to tak bývá.

Další odpovědi
annas

Už jsem několikrát odpovídala, vložila na toto téma otázku,

Odpovím citátem

"Duševní bolest dokáže přinejmenším tak oslabit jako bolest fyzická. Málokomu z nás se v životě podaří této bolesti uniknout. Nelze se jí vyhnout. Dá se s ní jedině určitým způsobem zacházet. Odpuštění je často hlavním, ne-li jediným únikem z bolestné situace.“ — Leo Buscaglia

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/13618-leo-buscaglia-dusevni-bolest-dokaze-prinejmensim-tak-oslabit-jak/

Hapiky a jeho otázka
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muze-byt-slovo-krutejsi-nez-klacek

V ní je odkaz i na mou otázku.

"Slovo má obrovskou sílu – dovede nejen posílit, ale a i zničit a ovlivnit energii člověka negativně. Ale věřím v zákon karmy – vše se vrátí k původci zlých slov jako bumerang – každý chvilku tahá pilku.

Sice se říká, co na srdci, to na jazyku, ale platí i to, že člověka ovlivní, jakým způsobem a o čem mluví.

Třeba pomluvy, které dovedou ublížit, protože mnozí rádi věří, že ten a ten je takový, i když ho neznají. . Věří subjektivním neověřeným myšlenkám … Opět opakuji, pokud něco nevím, je třeba volit vhodná slova, je v češtině dost – myslím, si, domnívám se, slyšela jsem …

Klacek se může zlomit, může útočník kdykoliv skončit, ale slova, zpravidla slova nepravdivá se jako pověst dál šíří, lidé je rádi vyslechnou, bohužel. Stačí se podívat kolem sebe, jak se zaručené „pravdy“ od sebe liší.

Ano – člověk závidí, nenávidí, nepřeje úspěchy, rád manipuluje, takže jeho negativní vlastností vítězí – zlo je silnější než dobro. "

V poslední době se pro výše uvedené používá pojem dehumanizace – jakási ztráta lidskosti, neúcta k člověku … .

" Mocná je zbraň, mocnější je právo, co je nejmocnější...... pravdomluvné slovo …" Vzpomínáte na Jaroslava Hutku?

Kepler

Myslím, že ano. Tělesné bolesti přejdou nebo se dají mírnit pomocí medikamentů, ale zraněnou duši jen tak lehce vyléčit nelze. Co zmírní bolest ze ztráty milovaného člověka? Často jen vlastní smrt.

autacek

Jak které, jisté je, že kdyby tě něco fakt pořádně tělesně bolelo, na duševní bolest bys neměl ani pomyšlení.

L.G.

Tak je pravda, že záleží na intenzitě, někdo eskalací ty fyzické tlumí psychickou a naopak, každopádně odstranit tu tíživou psychickou se vleče…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.