Momentálně se rozhoduji, zda-li jít na vyšší odbornou školu, nebo využít některé pracovní příležitosti. Každý mě zrazuje od VOŠ s tím, že je to v dnešní době pouze ztráta času. Podle většiny je titul DiS. dnes celkem k ničemu. Je podle Vás tento titul nějakým významějším přínosem?
ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce
Zajímavá 0 před 5658 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
Myslim, ze relevantni odpoved by v takovem pripade mohli dat absolventi toho daneho studia, zda jim studium na dane skole vubec neco dalo. Vetsina skol ma nejakou spolek, kde se snazi drzet kontakty na absolventy, je mozne zkusit kontaktovat je.
Nicmene libovolny titul (at uz DiS nebo Bc., Mgr. Ing. …) o pripadnem uchazeci rika minimalne to, ze byl schopen absolvovat nejakym zpusobem skolu vysokoskolskeho typu. Pro mnoho zamestnavatelu to navic znamena, ze u vas budou automaticky predpokladat vybrane schopnosti (napr. samostatne se vzdelavat apod.), ktere zase prislusne ohodnoti. Navic – pokud budu mit na vyber ze dvou jinak naprosto stejnych kandidatu a jeden z nich bude mit „titul navic“, bude to jeho vyhoda.
Na druhou stranu je mozne, ze konkretni VOS je opravdu k nicemu. To by ale mohli vedet prave absolventi – jak hledali praci, zda jim poskytnute vzdelani k necemu bylo apod.
3Kdo udělil odpovědi palec? Minas, Jess Hauser, Rokio
před 5647 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Prvne musim rict, ze jsem absolventem VOS. Nicmene nasledne jsem nastoupil na
VS a prodlouzil si mladi 🙂
Z vlastni zkusenosti mohu rict, ze VOS a VS je neco naprosto odlisneho a
nesrovnatelneho. Ackoliv si VOS tak trochu hrajou na vysoke skoly, zdaleka to
tak neni a spise je to stale stredni skola (se kterou byvaji mnohdy
spojeny).
U VOS ma byt pry vyhodou vetsi praxe absolventu, coz ale nemusi byt pravda,
z vlastni zkusenosti mohu potvrdit.
Co se samotneho titulu tyka, jiste ma pravdu predchozi pisatel, nicmene problem je, ze spousta lidi titul DiS. ani moc nezna. Dale take ze tento titul se asi nejlepe uzije ve statni sfere, kde jsou tabulkove platy, jinak to snad ani nema cenu.
Trva to stejne (s praxi i nekde dele), nez bakalarske studium a mezi vysokoskolaky se stejne nikdy nezaradite.
Ja osobne povazuji studium na VOS za zasadni chybu a vzivote bych na ni znova nesel.
P.S. Vyjimku tvori uzce specializovane vysoke skoly (hlavne na pocitace, informatiku a tak). Ty bych, podle toho co jsem slysel, mozna i doporucil, nicmene jinak zamerene skoly (mezinarodni obchod, cestovni ruch, hotelnictvi apod.) vubec…
3Kdo udělil odpovědi palec? anonym, Jess Hauser, Rokio
před 5620 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Záleží pouze a jen na tom, o kterém místě sníte a kde byste chtěla pracovat. Dříve např. sestřičkám na ARU v nemocnici stačila střední škola, dnes musí mít vyšší. Já bych třeba nemohla mít jen vyšší školu, musím mít vysokou. Záleží kam chcete ve své profesi směřovat. Mnoho lidí volí bc. tituly. Já ho mám a stejně si musím dodělat pedagogické minimum kde mi titul Dis připadne. Je to prostě diplomovaný specialista pro zaměstnání, kde nestačí SŠ, ale vysokoškoláky nechtějí, protože by je nezaplatili…rozhodně si nemyslím, že by to byl titul k ničemu.
1Kdo udělil odpovědi palec? Míla Široký
před 5591 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Jako je to podle oboru, přesně tak, jak vám tady říkají ostatní lidi. :) Třeba na úřadě se to může taky hodit vzhledem k platové třídě. Rozhodně je to ale takové „nižší“ vysoká škola. Na druhou stranu i tak se to dá užít. My jsme si na konci nechali udělat absolventské mikiny a celkově jsme pak udělali velkou absolventskou party. Bylo to fajn. :)
Záleží podle oboru. Já pracuji ve zdravotnictví a myslím si, že je vyšší škola lepší než střední. Neni sice platově ohodnocena, ale je lepší šance na dobré místo. A dá se studovat při zaměstnání, což je třeba pro mě důležité, jelikož si nemohu dovolit jít ze zaměstnání. Rozdíl je také v tom, že na vyšších školách se probírá učivo trochu víc prakticky, alespoň co mají zkušenosti známí.