Kepler

Kam byste vzali svého praprapradědečka?

Dostal opušťák z Edenu a rozhodl se navštívit právě vás. Kam byste ho vzali, nebo co byste mu ukázali s cílem ho co nejvíce ohromit?

https://pixaba­y.com/cs/illus­trations/%C4%8Dlov%­C4%9Bk-star%C3%BD-schnautz-bart-bart-3859331/

Nejlepší odpověď
Gus_Fring

Domů, kde bych ho mohl vyzpovídat a zjistit rady do života. Také bych mu ukázal moderní technologie.

Další odpovědi
mosoj

Proč pra...…… dědečka. To by dobře nedopadlo. Mně by stačil můj otec ( zapálený rybář a myslivec) ,abych mu ukázal, kam jsme to s přírodou a vůbec, dopracovali.
Ps. Otec zemřel na infarkt když v půl metrovém sněhu táhl sáňky s krmením pro zvěř.To jenom abych zabránil osočování, že jenom střílel zvěř.

Bobek 2

Kdybych ho chtěl ohromit, vytáhl bych ho na Jezeří, aby zhlédl hnědouhelné doly, pak bych to vzal přes sídliště Chánov, a na závěr bych ho vzal do centrály Alzy, aby si tam objednal a koupil nové ruchadlo.

DoTazatel

Určitě spíš někam do přírody než do společnosti. Z dnešního světa by mu bylo smutno. Z mravů, vlády, módy, modernizace (ne, že by byla špatná, ale nemyslím si, že by se to líbilo lidem z předminulého století) a vlastně z celé společnosti.
Spíš bych se ho vyptával, mámil z něho všechny moudra, prožitky a zkušenosti, než abych mu něco ukazoval.

Kdoví jestli je v edenu :'D já toho svého praprapradědečka neznal… bůhví jaký byl. :D

aliendrone

Tak to je TĚŽKÁ otázka. Když se zamyslím na tím, že v průběhu generací se nátura i mravy zjemńují a kultivují a zpětně si vzpomenu na tatíka i dědu, tak asi nikam! Jednoduše proto, že dřív než bych si prapředka pořádně prohlédl, měl bych asi sekeru v hlavě nebo tak něco. ;) :D :D

zjentek

No jistě by se napřed rozhlédl okolo sebe a co by spatřil, určitě by se velmi podivoval, co vlastně jíme, z čeho a odkud. Tak bych mu to musel všechno vysvětlit a ani nepíšeš, kolik by bylo času. Už to by bylo hodně náročné, aby pochopil. A pokud by to pochopil, jistě by se hned zajímal, co tedy zatím děláme my a proč. (;

ten který je

Nevzal bych ho nikam, z dnešní společnosti která je postavená na hlavu by byl v šoku a nechtěl by tu být ani minutu.

dudu

Nejprve bych ho pozval na exkurzi do slušně prosperujícího agrodružstva v místě jeho rodiště, pak jej pohostil a představil potomky u nás na chalupě a také mu umožnil návštěvu automobilky v Boleslavi a elektrárny Dlouhé stráně.

marci1

Samozřejmě k nám domů, do rodiny. Za dobré jídlo, pití, dobré zacházení a humor by nám vyprávěl jak to bylo kdysi, jak bylo všude krásně. Čistý vzduch, čistá voda, lidi se měli rádi, rozprávěli spolu, vyprávěli si historky z mládí (to miluji). Myslím si, že spíše než my, ohromil by on nás. 🙂

Kepler

zjentek: kdyby bylo málo času, tak bych mu vše ukázal v TV, na netu, pustil filmy…

zjentek

No právě a to máš recht. Ono už asi fakt není totiž nic lepší (pokud tedy svým úsilím nechceme posmolit něco doposud nezkaženého), než sednut ku temu filmu. D;