zjentek

Kam se nakonec stočí ten mrak s jádrem mezi Waršavou a Krakowem?

https://www.ven­tusky.com/?p=49­.1;14.7;5&l=ra­dar&t=20210805/2230

Tak nevím, jestli už míní vysmahnout z Ostravy, nebo naopak přismahne… Ty větry se nějak divně točí a taky to venku na zahradě podle toho vypadá. Děkuji. (;

Odpovědi
hapiky

Ty polské chmury nás zasáhnou tylko czesciowo.

marci1

Točí se to dokola a tvoří začarovaný kruh. 🙂

Pepa25

Na severní polokouli se vítr směrem do cyklóny (tlakové níže) otáčí vždy proti směru hodinových ručiček, takže takto se pohybují i její větve. Obvykle se ale celá tlaková níže pohybuje nebo částečně vyplňuje a zaniká, takže co a kde zasáhne je možné předpovídat jen modelem (viz ten odkaz, který předpověď má)

Čecho_slovák

Nechci prudit, ale píšeš špatně názvy měst. Polsky se píše Warszawa a Kraków, Česky Varšava a Krakov.
Jinak větru, dešti neporučíš, Nejlepší by bylo, kdyby se otočil na sídlo EU.😁

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.