Kde je ta pomyslná hranice mezi zadáním úkolu a otázky k tématu?

Když vidím, jak se rozrostl zájem o pomoci s úkolem, mohu tedy na to reagovat, protože otázka není proti kodexu?

Nejlepší odpověď
annas

Někdy to není snadné

Na úkoly se zpravidla ptají noví uživatelé,, tedy je to jejich první dotaz.

Často ponechávají citaci, kterou dostali ze školy – Vypracujte.

Jindy je dotaz tak jednoduchý, třeba na slovní druh v češtině,, nejde o neznalost.

atd.

Proto je vhodné navést, poradit, n evypracovat. Jiná situace je, když tazatel naznačí svůj postup.

Navíc na mnohé mluvnické dotazy je možné najít vysvětlení v archivu. Nevyužijí našeptávač při vkládání otázky.

Proto je otázka na školní úkol důvodem k nahlášení. Přece žáci mají pracovat sami, nespoléhat na jiné.

Další odpovědi
Drap

Na řešení domácích úkolů, otázek do soutěží a podobně se neodpovídá. Můžeš uvést obecný postup řešení.