CTTON

Lze být ještě někde svobodný?

Čistě teoreticky pokud bych měl miliony tak mohl bych emigrovat někam kde bych se řidil pouze zákony státu a ne žádnými organizacemi? Je to vůbec možné?

PS: vadi mi to že existuji mezinarodni organizace. Proto se necitim svobodny. Ke stesti mi jinak staci jidlo teplo a internet.

Nejlepší odpověď
annas

V archivu je na toto téma několik otázek. Přečtěte si je.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=svoboda
--

Co je podle vás svoboda? Vnitřní svobodu máte,Tu ovlivňují vaše morální vlastnosti, jejich ukazatelem je svědomí. Částečně jsou daná geneticky, utváří je výchova a sociální prostředí.

Vnější svoboda je omezena zákony, příkazy i zákazy. Ale uvědomte si, že i vy máte povinnosti ke všem ve vašem okolí, i státu. i to jídlo, teplo a přístup k imternetu od někoho máte.

I kdybyste se odstěhoval třeba do džungle, i tam existují zákony džungle. Kupte si nějaký ostrov, na něm můžete žít jako kdysi Robinson.

Je vidět,. že neuznáváte duchovní hodnoty, ale jen materiální. Proto jste nespokojený, Přece vnitřní svobodu vám nikdo nemůže vzít. O ní rozhodujete vy sám.

Nejen chlebem je živ člověk, ale slovem. Proto byste měl víc číst, zajímat se kulturní dění. I na internetu se dá něco najít. Číst knihy, jen tak poznáte, další životy navíc.

Nejen se ptát, ale naučit se myslet. To je základem všeho.

Myslím, tedy jsem. Jsem, tedy myslím. Známá slova.

Jak si můžete přečíst, jste svobodný, ale duchovní hodnoty zřejmě neuznáváte.

„Uzamkněte své knihovny, pokud chcete; ale není tam žádná brána, žádný zámek, žádný šroub, který byste mohli postavit proti svobodě mé mysli.“

Zdroj: https://citaty­.net/autori/vir­ginia-woolf/

Další odpovědi
Kelt

A co potřebuješ k tomu, aby ses cítil svobodný? To není v penězích. Vadí ti, že máš právo volit, svobodně cestovat a svobodně mluvit. A vadí ti, že si můžeš koupit, co chceš? Tak co ti vadí? Takoví jako ty by měli zažít socialismus nebo fašismus a byli by zticha.

da ny

Ohledně „emigrace“, „usadit se“ můžete všude, kde budete pro zaměstnavatele
zajímavý pracovník/odborník a budete umět jazyk. Na to nepotřebujete
žádné miliony. Tam, kde budete žít se svými miliony, budou vždy nějaké organizace.

Můžete to zkusit někde u Křováků, vyberte si nějaký kmen, někde v Africe.
Tam Vám nebudou svazovat ruce výdobytky moderní techniky.
V OSN jsou téměř všechny státy světa. Palestina a Vatikán jsou pozorovatelé.
Vybírat můžete v seznamu: Nezávislé státy s omezeným uznáním.
Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_st%C3%A1­t%C5%AF_sv%C4%9Bta
Internet máte, téměř zbytečná otázka ;)

nyjono

Můžeš si koupit nějaký ostrůvek.
A co lidi? Ty by ti nechyběli?
A kde jsou lidi, vznikají třenice a ty je potřeba regulovat. Proto ta nařízení.

dudu

Za komoušů jsem poznal týpka, který vždy, pokud mu úřady odmítly splnit některý z jeho bláznivých nápadů, žádal o emigraci do SSSR. V tvém případě doporučuji obrátit se na zastupitele KLDR.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

CTTON

Dany – tak je asi jedno ze tam bude organizace pro chov velryb to těžko nějak omezí svobodu. Ptám se na nedemokratické a diktátorské organizace.

CTTON

Dany – mam na mysli staty ktere nelezou temto organizacim do „zadku' a toto "právo“ ignorují. Např. KLDR, Čína atp