Kepler

Má medvídek Pú z Valašského království šanci?

Čunek už netrvá na jeho odstřelu, prý projevily zájem dvě zoo. No konečně! Ale proč ty trapné pokusy chytit ho do klece dovezené ze Slovenska? Vždyť odtamtud utekl a musí mu smrdět na sto honů. Stopaři u nás už vymřeli? Jedná rána uspávací střelou z pušky Liddy a bylo by zameteno. Same Hawkinsi, kde jsi?

Nejlepší odpověď
annas

Zřejmě šanci má. V posledních dnech se medvěd řeší, má výhodu, že je to vzácný druh,v tom smyslu, že „přece jen se jedná o kriticky ohrožený druh živočicha“, takže zřejmě o život nepřijde. Jen v krajní nouzi.

Medvěd škodí, protože se chce připravit na zimu. Navíc se zřejmě nerozhodl, kde mu bude líp.

Takže snad se podaří, přestěhuje se z Valašska do jižních Čech.

https://www.ces­kenoviny.cz/zpra­vy/zlinsky-kraj-chce-medveda-v-regionu-odstrelit/1677670

Poslední informace
https://zlin.id­nes.cz/medved-valassko-zachranna-stanice-zoo-hluboka-nad-vltavou-pnp-/zlin-zpravy.aspx?c=A181023­_132342_zlin-zpravy_ras

Brum, brum, skončím někde v brlohu, který mi nabídnou ochránci přírody. Určitě nejsem pohádkový méďa, jemuž chutná jen med …

Další odpovědi
Drap

Nevím sice proč by to měl být medvídek Pů, ale jistou šanci na přežití jistě má, hlavně díky veřejnému mínění. Z klece Slovensko jistě cítit nebude. Ze Slovenska odešel zřejmě jen proto, že neměl pro sebe dostatek životního prostoru. Medvěd sám spravuje poměrně rozsáhlé území a pokud takové nenajde v okolí, hledá jinde. Uspavací puška se zdá dobrým řešením pro laika. Skutečnost je jiná. Medvěd nemá doposud vytvořené žádné návyky, nepohybuje se po stejných trasách. A že ho občas někdo někde zahlédne by znamenalo rozdat všem lidem v přilehlých okresech uspávaci pušky a čekat až ho někdo spatří. Podobná situace je se stopováním. V tomto suchém počasí a v našem terénu neni stopaře, který by dokázal medvěda vystopovat.
Jistá šance by zde byla za použití karelských medvědích psů s vysílačkami a sledovat jejich cestu pomocí vrtulníku. Problém je však i v tom, že na dlouhé stopování medvědů a losů zřejmě v republice ani neni dostatek těchto psů a taky to velmi komplikuje husté osídlení naší krajiny.

Kepler

annas: proč by to měl být vzácný druh? Je u nás pouze chráněný. Je to „obyčejný“ medvěd hnědý (Ursus arctos), též zvaný brtník. Jinak souhlas.

annas

Já jsesm blbě formulovala, je vzácný v tom, že je to kriticky ohrožený druh.

Když opravuji chybu, tak pravidelně kousek vymažu. Když se vracím, někdy uvidím, jindy ne.

takže ten kousek věty doplním.

Děkuji.

https://www.ces­kenoviny.cz/zpra­vy/zlinsky-kraj-chce-medveda-v-regionu-odstrelit/1677670

Kepler

Souhlas. V ČR jde o kriticky ohrožený druh, ale nikde se mi nepodařilo najít, že by tomu tak bylo s celosvětovou platností. Tento medvídek může mít až osm metráků, ale tenhle stokilový drobeček na mně působí dojmem, že je to puberťák, který neví co s roupama dělat 🙂