jirka F

Může se hlasovací lístek do té orazítkované obálky přeložit?

Nebo ho tam nějak dát rovně.

Nejlepší odpověď
led

Preložiť jedine za predpokladu, že daná obálka je menšia než hlasovací lístok.

Další odpovědi
Pepa25

Může (nemá to vliv na platnost), ale je to samozřejmě zbytečné.
„Neplatné jsou hlasovací lístky, které nejsou na předepsaném tiskopise nebo které nejsou vytištěné nebo rozmnožené zastupitelským úřadem, hlasovací lístky, které jsou přetržené, a hlasovací lístky, které nejsou vloženy do úřední obálky. Poškození nebo přeložení hlasovacího lístku nemá vliv na jeho platnost, pokud jsou z něho patrny potřebné údaje.

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/1995-247#p41

jirka F

Odvolil jsem.