tvaruzekcz

Může se tornádo vytvořit i v noci?

Nebo pro vznik tornáda jsou podstatné denní podmínky a vliv Slunce?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Může, ale většina tornád (na celém světě) se vyskytuje mezi 16 – 21 hodinou. Vznik nezávisí na slunci, ale supercelách, silných konvektivních bouřích,

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Supercelaa

Další odpovědi
Emefej

Může, ale nejlepší podmínky pro jeho vznik bývají pozdě odpoledne.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Disraeli

Slunce s tím fakt nic nemá. (I když teplota na to svůj vliv mít může, protože tam svou roli hrají teplé větříky. Ale kvůli tomu nemusí být den ani svítit Slunce).
Tornádu je kulové, jestli je noc a zrovna spíš.

Disraeli

Dokonce bouřky bývají zpravidla nejsilnější večer a v noci… Takže ideál pro tornádo.