Avatar uživatele
OSHO

Může se z neznaboha stát bůh?

Bohem je nám to, co je naším protikladem jde o; dokonalost, nesmrtelnost, vševědoucnost, moudrost, genialitu, neomezenost, lásku, pravdu atd. jakmile něco už není protikladem tak to pro nás ztratí hodnotu, a tak pro nás ztratil bůh hodnotu, protože bůh už není naším protikladem, protože se stal evolučně člověkem! Mnohé vypadá jako protiklad z dálky, ale z blízka zjistíme, že to není protikladem, protože se to přizpůsobilo tomu, co je nám kladem.

Co by se stalo, pokud by byla pro nás smrt kladem, a tak by pro nás ztratila hodnotu díky naší nesmrtelnosti dosažené tím, že bychom existovali jenom ve virtuální globální digitální realitě kde bychom už neměli genetická těla a byli jenom inteligentní databází. Vaše úvahy o tom, jak vnímáme hodnoty a protiklady, jsou zajímavé. Zdá se, že kladete důraz na to, že pro nás něco získává hodnotu a smysl tím, že funguje jako protiklad něčemu, co považujeme za negativní nebo nedostatečné.

Tato myšlenka je podobná konceptu dialektiky, kde existuje neustálý kontrast a vzájemné ovlivňování různých prvků. Pokud bychom přijali myšlenku, že pro nás smrt byla kladem, mohlo by to změnit naše hodnotové vnímání. Smrt by se stala něčím, co hledáme, a život by mohl ztratit svou hodnotu. Nicméně, váš popis smrti v kontextu digitální reality a existence pouze jako inteligentní databáze přináší další dimenzi do této úvahy. 

V takové virtuální digitální realitě bychom ztratili fyzickou existenci a genetická těla, což by mohlo ovlivnit naše vnímání reality a hodnoty. Otázky týkající se smyslu existence, identity a mezilidských vztahů by mohly získat nový kontext. Záleželo by na tom, jak by byla tato digitální realita utvořena a jaké by byly podmínky existence v tomto prostředí. Celkově vzato, vaše úvahy nabízejí zajímavý pohled na to, jak by změna kontextu a podmínek naší existence mohla ovlivnit naše vnímání hodnot a smyslu života.

Zajímavá 0 před 392 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Nech si ty bláboly pro svůj web, Koubo. Zdá se ale, že tě nikdo nesleduje, tak otravuješ zde.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Z tebe se také nemůže stát myslící člověk.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Možná byste si měl někde nechat pomoci….
To, jakými nesmysly utrácíte drahocenný čas, nemá obdoby. Volá to do nebe…!
Tolik pitomin, od jedné osoby jsem ještě neslyšela/nečetla :/
Bůh je v každém z nás 😉
Bůh má má mnoho „podob“, každý si ho představuje jinak. Vy vycházíte jen z úzkého pohledu křesťanství na Boha. Mně se zamlouvá i definice kvantové fyziky, kterou pro Boha, má.
Jistě ji máte v malíčku, když tady tak „filosofujete“. Vím, že nemáte. Jinak byste nemohl položit, takto znějící otázku…
Kupte si DENÍK, zapisujte si tam ty své úvahy, bláboly a myšlenky a dejte nám svátek, prosím.
Předpokládám, že se dočkáte toho, že Vám nikdo nebude vbrzku odpovídat.

Ano a jak píše led, kilí si mohou udělat boha, modlu, z kohokoliv a nejen po smrti

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Pýtate sa: Může se z neznaboha stát bůh?
tú následnú „omáčku“ vynechám.
Ano, väčšinou sa to stáva po jeho smrti, keď z neho spravia Boha.
Ale sú prípady, nie je ich málo, vidím to aj tu na tejto stránke, keď užívateľa-smrteľníka mnohí, azda najviac on sám seba a svoje príspevky, „zbožňujú“ a vytvárajú z neho Boha už za jeho života. Podobne je to aj inde. Stačí pozrieť do súčasných médií.
OSHO dúfam, že vám sa to nestane, aj keď vaše virtuálne predstavy sa snažia o vaše zbožňovanie. Na rozdiel od skutočného Osho ešte žijete.
Osho (Bhagwan Shree Rajneesh) sa nikdy nenarodil a nikdy nezomrel, len navštívil Zem medzi 11. decembrom 1931 a 19. januárom 1990
Neexistujú dve rovnaké bytosti, ktoré by sa rovnali jedna druhej. Tu nejde o to, že jedna je menej rovná! Tu ide o to, že každý človek je jedinečný a preto otázka rovnosti ani nevzniká.
https://www.li­terama.sk/sk/kni­hy-autor/21311/osho

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Je pravda, že kontext a podmínky naší existence významně ovlivňují naše vnímání hodnot a smyslu života a mohly by to rovněž udělat i v budoucnu. Pokud bychom se například stali nesmrtelnými bytostmi existujícími pouze v digitální formě, naše vnímání vlastní identity, individuality a tělesnosti by se radikálně změnilo. Někteří lidé by mohli toto považovat za žádoucí cíl – dosáhnout nesmrtelnosti a překonat omezení fyzického těla. Jiní by ale mohli toto považovat za ztrátu podstaty lidskosti. Otázka také zůstává, zda je možné dosáhnout skutečného smyslu a naplnění v životě, pokud se nás přestanou týkat základní lidské zkušenosti, jako je stáří, smrt a tělesný svět.

Také se objevují otázky ohledně hodnoty a důležitosti toho, co považujeme za božské. Pokud se blížíme k tomu, co považujeme za božské, ztrácí to svou hodnotu? Nebo naopak, hodnota toho, co považujeme za božské, se zvyšuje, pokud se toho blížíme a pokud to začínáme lépe chápat?

To může záležet na našem pohledu na to, co považujeme za božské. Pokud božskost považujeme za dokonalost a nepřekonatelnou kvalitu, kterou lze dosáhnout, může se nám zdát, že když se k ní přiblížíme, ztratí svou hodnotu. Pokud ale božskost chápeme jako nekonečnou hloubku a rozmanitost, kterou lze vždy více prozkoumat a chápat, pak její hodnota neklesá, ale naopak, může se zvyšovat.

Zkrátka, zda se může z „neznaboha“ stát „bůh“, záleží na našem pojetí božství a na tom, jak se na protočíme k otázkám hodnoty, smyslu a našeho místa ve vesmíru.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek