Pracuji u dlouholetého zaměstnavatele na rod.dovolené. Jedná se o práci na 24 h. týdně a jako prac. smlouvu jsem obdržela dodatek ke stávající prac. smlouvě na HPP, kde je uvedena změna pracovní pozice a nižší mzdový výměr (zákl.měs. mzda o 4.000 Kč méně). Prosím Vás o informaci, zda mne zaměstnavatel po návratu z RD do zaměstnání může nutit pracovat za snížený plat a na prac.pozici, dle dodatku ke stávají prac.smlouvě, která byla výhodnější. A jaké nároky bych měla, pokud bych práci, kterou vykonávám na RD dělala i po ukončení 3-leté RD až do nástupu dítěte do MŠ. Z jakého základu by se vypočítávalo případné odstupné ? Děkuji.
ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce
Zajímavá 0 před 5323 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
Pokud v „dodatku“ k pracovní smlouvě nejsou zmiňované úpravy (změna prac.pozice, zkrácení úvazku a nižší plat) omezeny nějakou dobou určitou, tak tyto nové podmínky jsou platné spolu s pracovní smlouvou na dobu neurčitou.
Postup zaměstnavatele je tedy po právní stránce správný… (nehodnotím lidskou stránku věci a případný subjektivní přístup zaměstnavatele)
Nároky, které vám budou vyplývat ze sníženého pracovního úvazku, by měly být úpúlně stejné jako při nesníženém úvazku, vyjma toho nejdůležitějšího, a to mzda.
Případné odstupné se bude vypočítávat z posledního čtvrtletí před vznikem nároku na odstupné a nepochybně ´základem´ pro stanovení průměrného výdělku bude ta snížená mzda.
Upřímně řečeno, já na postupu zaměstnavatele i na vašich budoucích nárocích (pohledem nestranného diváka) nic zvláštního nevidím.
A pokud zaměstnavatel nemá důvody, aby vyhověl vašemu požadavku na ´původní´ pracovní podmínky a uzavřel s vámi novou DOHODU…, tak se na něj sice můžete zlobit, ale to je tak asi vše co můžete ☹
0 Nominace Nahlásit |
Bohužel vám zaměstnavatel odstupné určitě nedá.S takovím jednáním zaměstnavatele to nečekejte.
0
před 5323 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
To NickD:
Upřímně míněná rada – zkuste odpovídat na jiné otázky než z oblasti pracovního práva 🙂