Super guy

Proč je Ukrajina chudá a ekonomicky zaostalá země?

Nejlepší odpověď
anonym

V podstatě stále neutichající politická nestabilita, nedůvěra v ekonomickou sílu. Spory s Ruskou federací také nepřispěly k uklidnění atmosféry. Na druhou stranu Kyjev není daleko od úrovně jiných vyspělých měst .

Další odpovědi
da ny

V jedné z nejúrodnějších zemí a obilnice světa nikdo pořádně doma nepracuje :D
Mají nerostné bohatství (černé uhlí, uran, rudy), těžký průmysl.
Velmi vysoký počet absolventů VŠ…. Ale kam s tím… ? V zemědělství a průmyslu pracuje nízké % obyvatel 60% ve službách.
Chlapi po staletí „řeší“ politiku a bouří se. Ženské pracovní síla to sama nevytrhne/nezachrá­ní :-
Vysoká míra korupce!!! Nízká hodnota/propad hřivny díky ekonomické krizi v r. 2008.
Vysoká zadluženost, je to bezedná studna….
„Násilné“ přetržení ekonom. vazeb, propojení i závisost na Rusku (plyn, ropa) i využívání ze strany Ruska. (obvyklé v rámci federace). Spulu s korupcí (nejvyšší v Evropě) neprospělo prosperitě.
Válečné půtky vyčerpávají státní kasu.
Atd. atp.

Kryšpín

Mladí odcházejí z Ukrajiny na západ nemají zájem něco měnit a vážit si vlasti odhadem 10 milionů, tolik názor Ukrajinského podnikatele v ČR.
A dodal něco málo předvádíte také v Česku v turismu, Covid ne covid hlavně cestovat.

Pepa25

  1. kolaps Sovětského svazu v 90. letech
  2. silný dopad sinanční krize 2008–2009

3 válka na Donbasu

anonym

A taky je středem různých politických zájmů, nejen těch interních.