seppredes

Proč mě porodila, ale nechala ještě téhož dne v porodnici? Mohu se s ní někdy setkat, nějak ji vyhledat?

Nejlepší odpověď
Rocker

Pokud zvládneš napsat otázku ,předpokládám, že už je to delší dobu.
Vyhledat se určitě dá, ale bude to složité. Kvůli GPDR Ti nikde nic neřeknou, asi bych nejdříve zkusil porodnici, kde ses narodil.
Nebo zkus Poštu pro tebe, kamarádce tam takhle našli sourozence, které neviděla přes 30 let, jen věděla, že je někde má.

Další odpovědi
Dochy

  1. Netušíme, mohla mít spoustu důvodů.
  2. Není to jednoduché. Pokud se nemýlím, můžeš požádat úřady o zprostředkování kontaktu. Nikdo Ti ale její jméno a adresu přímo nedá, pokud chtěla být v anonymitě. Pokud matku úřady vyhledají, předají jí Tvou žádost o kontakt. (Doufám, že se nemýlím, takhle nějak si to pamatuju z nějakých střípků, co jsem zaslechl.)

df

To se nedělá. To ani zvířata nedělají. Někteří lidi jsou horší než zvířata.

Dochy

df: „To ani zvířata nedělají“ – ale to se mýlíš… Některá zvířata třeba slabší nebo konkurenčí kusy rovnou sežerou. V jakémsi přírodopisném pořadu bylo dokonce hezky z první ruky: … matka čeká než se mládě přichytí k srsti… nedokáže se udržet, pomáhá mu ještě jednou, mládě se neudrželo… Matka odchází s tlupou…

Samozřejmě u savců a spousty dalších zvířat je základní pud pro přežití druhu, že se rodiče (obvykle minimálně matka) starají o mláďata, ale absolutní pravidlo to není.