Avatar uživatele
odpovezhned

Proč nedokážeme jít rovně se zavřenýma očima, ale chodíme v kruzích?

Zkuste si to – zajděte si někam ven, například do parku, zavažte si oči tak, abyste nic neviděli a zkuste jít rovně. Je jedno, jak pomalu a rozvážně půjdete – budete chodit v kruhu. Vědci dokonce v jednom experimentu za pomocí GPS zjistili, že čím větší byla tma, tím víc lidí chodilo v dokonalejších kruzích, důvod takového chování však nezjistili.

Zajímavá 0 před 1706 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Edison

To se snadno stane i s otevřenými očmima. Konkrétně na rozsáhlých pláních, v hudé rozsáhlé mlze a podobně. V zásadě není zcela jasné, jestli za to může naše dvoustranné vestibulární ústrojí, které není vyvinuto přesně stejně, nebo naopak protože je vyvynuto značně stejně a může na to mít vliv rotace Země, nebo jestli za to může dvoudílné uspořádání mozgu…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Jedna z teorií tvrdí, že jedna noha je prostě vždy o něco kratší. Moje teorie je, že žádný člověk nedokáže jít trvale v přímce, i když by byl střízlivý a měl ideální podmínky. Vlastně to ani teoreticky nejde. Jsi si vědom, jak složitý pohyb máme, když jsme na rotující planetě obíhající okolo Slunce a to samo taky obíhá střed Galaxie?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Jedna část těla je silnější, proto s ní děláme delší kroky a to vede k chození do kruhu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
EKSOT123

Neuvěřím, dokud nevyzkouším, jinak bych dal otázce palec.

před 1704 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Keplere, právě, že ty ideální podmínky do toho házej ty vidle. Za ideálních podmínek je ta pravděpodobnost chození v kruzích mnohem pravděpodobnější. Zdá se, že právě nehomogenita prostředí nám pomáhá jít rovně.

před 1706 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek