Kepler

Proč se cena udělovaná neuvěřitelným hlupákům jmenuje Darwinova?

Nejlepší odpověď
seraphico

Jmenuje se po Charlesi Darwinovi, kdy se počítá, že hloupá úmrtí jsou zapříčeněna geny a podle Darwinovi teorie se jedná o přirozený výběr těchto špatných genů.

Zdroj: https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Darwinova_ce­na

Další odpovědi
Drap

Na tom přece založil celou svou teorii. Přežijí z každého druhu pouze ti silní a zdraví jedinci. Připadá mi to příhodné.

Kelt

Jedná se o přirozený výběr. Největší blbec se zabije a nebude mít takové potomky. Takže by to mělo být snižování blbosti a zvyšování inteligence.

arnoldek

protože ji vymyslel George Darwin, syn Charlese Darwina. Jak prosté.