Kepler

Proč se ujal název „suchý zip“?

On existuje i nějaký mokrý? Odborný název je prý stuhový uzávěr, ale když to budeš chtít takto v galanterii, setkáš se s nechápavým pohledem. Jaké znáte jiné přiblblé a zažité názvy?

Odpovědi
Bobek 2

Možná je to inspirováno tím anglickým slovem, což ovšem nevysvětluje, proč se to sousloví tak ujalo v češtině, když v angličtině nikoliv. Já bych zde to slovo „suchý“ nevnímal ve spojení se slovem „zip“, jako by protikladem byl mokrý zip, ale v přímém vztahu k tomu, že to lepí, aniž by se to muselo olizovat jako známka nebo to bylo klasicky „mokře“ lepkavé jako mucholapka nebo izolepa.

marci1

Omlouvám se, konec mi nejde vložit.
Dry má kromě významu „suchý“ ještě další význam, a to „textilní“.
https://www.fa­cebook.com/ces­tinarske.speky/pos­ts/1069294469923608/

Kepler

Tak to je vysvětleno, to by šlo.