hapiky

Proč si zřejmě žádný člověk nepamatuje nějaké události řekněme do půl roku života?

Já si pamatuji něco tak asi od dvou a půl až tří roků.

Nejlepší odpověď
annas

Nedávno jsem slyšela v TV , že člověk si zpravidla nepamatuje to, co prožil do 3 někdy i 5 let.

Vyhledala jsem vysvětlení. Jde o velkou záhadu paměti, tedy jde o infantilní neboli dětskou amnézii.

"Když se narodí lidské dítě, tak má v mozku asi 86 miliard nervových buněk, neuronů. To je asi jedna čtvrtina počtu hvězd v Mléčné dráze. A když dítě začne růst, tak se mu v mozku vytvoří asi 700 až 1000 nervových spojů za sekundu. Proto se lidé v dětském věku tak nesmírně rychle učí. Proč ale tedy v prvních letech života nefungují vzpomínky?

Když se narodí lidské dítě, tak má v mozku asi 86 miliard nervových buněk, neuronů. To je asi jedna čtvrtina počtu hvězd v Mléčné dráze. A když dítě začne růst, tak se mu v mozku vytvoří asi 700 až 1000 nervových spojů za sekundu. Proto se lidé v dětském věku tak nesmírně rychle učí. Proč ale tedy v prvních letech života nefungují vzpomínky?"

https://www.sto­plusjednicka.cz/proc-si-vetsina-lidi-nepamatuje-zadne-zazitky-z-velmi

Další odpovědi
Drap

Nic si z toho nedělej. To je tak u každého. Mozek v takto útlém věku nemá dostatečnou kapacitu, aby mohl ukládat vzpomínky.

Kepler

Rozlišuje se senzorická, krátkodobá a dlouhodobá paměť. Ty první dva typy máme už od raného mládí, dejme tomu od věku kojence. Pamatujeme si jak chutná mateřské mléko a kde ho najít. Dnes už jenom víme, kde ho najít a velmi se nám to líbí Dlouhodobá paměť vzniká až kolem 4 roku života tím, že dochází k trvalým synaptickým propojením neuronů. Během života se všechno mění a když se seniora zeptáš, jestli byl dobrý v posteli, tak odpoví, že si už nevzpomíná. Pokud odpoví jinak, kecá.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.