Slyšeli jste o tom, že by měla zásahová jednotka před zásahem v bytě nejdříve zazvonit?

Je to úsměvné, ale asi by vám měli dát šanci, aby to bylo poté trochu akční.

Nejlepší odpověď
gumáček

Zásahová jednotka má zákrok v utajeni.Takže nezvoní.Dveře násilně otevřou.

Další odpovědi
Mravenec

To by byl docela nesmysl, když jde o moment překvapení. :D

Dochy

Předpokládám, že Ti jde o tu kauzu postřeleného policajta… Řekl bych, že policajti celou tu akci zvrtali (vycházím pouze z popisu v médiích). Pokud jdou dělat prohlídku do bytu někoho, který není ani podezřelý z tr. činnosti, má zbrojní pas, přepadnou jej v noci způsobem, že může mít obavy o vlastní život a život svých blízkých a ještě se nechaj postřelit?? Z popisu který jsem viděl mi není jasné proč nepřišli normálně ve dne a nezazvonili na zvonek… Nebo pokud měli obavy o ničení důkazů, mohli lidi odchytit při návratu do bytu/domu. Jakékoli přepadení ať už ze zákonných či nezákonných důvodů s sebou nese zvýšené riziko úrazu.