Kepler

Souhlasíte s níže uvedeným Bolingovým postulátem?

„Cítíte-li se skvěle, buďte bez obav. To přejde.“
Platí to i naopak? Třeba: „máš-li depku, buď bez obav, ANO, bude líp“, nebo spíš „máš-li depku, buď bez obav, bude ještě hůř“?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Myslím, že jde jen o rozvinutí původní generální teze Murphyho zákona:
„Co se může pokazit, to se taky pokazí!“, resp. jeho dodatkům:

  1. Jestli si myslíš, že situace být horší již nemůže, tak vzápětí bude ještě horší!"
  2. Jestli si myslíš, že se situace zlepšuje, znamená to, že jsi něco nepostřehl!"

S ohledem na výše uvedené reálně PLATNÉ zákonitosti je naprosto jasné, že všeobecné „ANO, bude líp“ nehrozí, tudíž BUDE HŮŘ! ;)

To ovšem neznamená, že to platí absolutně pro všechny a bez vyjímky. ANO, NĚKOMU už JE „o DOST líp“, generálně ovšem pochopitelně platí, že až na zmíněné marginální vyjímky obecnou většinu čeká právě to „BUDE HŮŘ“.

Jsi ischemický stehnolog, tudíž zákony zachování znáš. Jestli má být někomu „líp“, je NEVYHNUTELNÉ, že to někdo jiný MUSÍ nějak kompenzovat, potažmo ZAPLATIT. ;) :D :D

Další odpovědi
annas

Jde o postulát, takže se předpokládá, že je pravdivý. Nelze ho vyvrátit, ani dokázat.

Když se někdo cítí skvěle, pocit je u každého jiný, je to subjektivní.
Co se děje komukoliv, to se může, ale nemusí dít každému.

Nic netrvá věčně, takže jednou je líp, jednou je hůř. Záleží na tom, co bylo podnětem pro to, že se člověk cítil skvělě, a proč došlo ke změně.

Proto se domnívám, že když má někdo depku, může mu být líp, ale i hůř
Zde záleží na víře, na tom, zda je optimista či pesimista.

Pro depku , stejně jako pro smůlu, , neštěstí, atd. – nikdy nezůstane při jednom.

Do třetice všeho dobrého či zlého. Vše má začátek, vše má konec, který je zase začátkem atd.

Dnes je dnes, ale je to zítřek, který nám včera dělal starosti, nebo přinesl radosti.