hapiky

Ve zdravém těle zdravý duch. Může mít zdraví našeho presidenta vliv na blížící se tzv. teorii černé labutě?

I když se říká, že má president se svým zdravím, (kromě hlavy) neustálé potíže, jeho rozhodování to neovlivní?

Nejlepší odpověď
Kepler

Něco na tom bude. Celkové zdraví a pohoda člověka je psychosomatické povahy, zdraví orgánů je provázáno s psychickým stavem. To, že se pohybuje na kolečkovém křesle nemá s krevním oběhem nic společného. Jde o neuropatii, která se často objevuje v souvislosti s alkoholismem. Poměrně vysoký věk má na uvažování taky svůj podíl.

Další odpovědi
Pepa25

Žádné přísloví neplatí vždy, takže je možné, že se špatné fyzické zdraví projeví na tom mentální – anebo také ne.
Teorii černé labutě jste zjevně nepochopil, černá labuť je např. epidemie covidu = málo pravděpodobná událost, ale s obrovskými dopady. Pokud má někdo stále více chatrné zdraví a tedy za něj víc rozhodují poradci a působí to jiné problémy není čearná labuť, ale do určité míry očekávany a přirozený proces.

elkon

Prezident má hlavně potíže s krevním oběhem v nohách. S uvažováním to nesouvisí. Ale v jeho věku už má nárok na „nějaké ty mouchy“, co se týká hlavně paměti. Žádné teorie nesleduji.

orwell

Při práci s těmito příslovími to chce určitou opatrnost. Co takový Stephen Hawking? Ten by se musel už dávno před smrtí jít spláchnout. A on zatím pracoval jako špičkový vědec! Do jaké míry ovlivňuje tělesné zdraví práci a stav mysli našeho prezidenta si nedovolím komentovat, protože o tom nic nevím. Je jasné, že v jeho letech těch neduhů bude víc a je to normální. Pokud by to přiznal, opozice toho okamžitě využije a zneužije.

Drap

To co nás čeká, žádný prezident nemůže moc ovlivnit. Vzhledem k jeho věku a některým chronickým chorobám lze očekávat, že čas od času potřebuje a bude i nadále potřebovat lékařskou péči. Neni na tom nic nezvyklého, ani vyjimečného.

JežíšKristus

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=2hTKSTpi2PI&ab_chan­nel=%E5%94%90%E5%A4%A­A%E5%AE%97

hapiky

Pepa25: Víme co nás čeká? Už teď se rýsuje inflační šok, zadlužování, možné vědecké objevy apod.

Pepa25

hapiky: Nikdy nevíme, co nás čeká, tak nějak z principu 🙂. Ale jsou věci, které se dají očekávat a věci, kterou jsou málo pravděpodobné. Poměrně vysoká inflace je stále pravděpodobnější, stejně ako růst zadlužení. Pak samozřejmě existují málo pravděpodobné věci, typu že by Zemanovi přeskočilo a vyhlásil válku nebo umožnil převrat. To by případně byly černé labutě …

hapiky

Ještě bude dva roky kralovat.