Marty Koller

Věřili byste člověku v takové situaci? Je schopen něco takového udělat?

Tenkrát mi jeden kamarád na instagram napsal že chce po mě telefonní číslo, a že mu to moje číslo nejde zadat, poslal mi kód a já mu ho přeposlal aby mu telefonní číslo šlo zadat. Poté se mi tam ukázalo že slevy jsou koupeny. Poté mi zavolal Vodafone že mám zaplatit 2500 Kč za kódy podle kterých jsem volal na cízí hovory. Nikam jsem nevolal, nechápu to. Poté jsem tomu klukovi nadával do chatu a on mi odepsal že mu nikdo vzal účet a píše za něj. Mám mu věřit nebo ne? Tohle se stalo v Prosinci před Vánocemi a motá mi tento příběh hlavu. O pár měsíců později mi napsal další známej že chce taky telefonní číslo a raději jsem mu nic neodepsal. Mohl za to ten kluk nebo to byl útok hackera? Já toho kluka znám není vyloženě svatý člověk ale nevím jestli by byl schopný hackerského útoku. Co si o tom myslíte vy? V ten samý den mi napsala kamarádka že potřebuje moje telefonní číslo a poté tu zprávu smazala ale to bylo ráno. Tak kdo to mohl udělat?

Odpovědi
Rokio

Podle mě jsi příliš důvěřivý a někdy máš problém odhadnout následky svých činů. Pokud chceš udělat něco, s čím si nevíš rady, poraď se s rodiči.

Kazatel

Proč bys měl někomu posílat kód, co přijde na tvůj telefon, aby si tě on mohl přidat do seznamu? Hm, asi do seznamu blbců, jinak to nevidím.

Ametyst

Řekla bych, že to může udělat. Tvoje telefonní číslo musí zůstat soukromé. Za každé situace. Ani stát nemá právo znát naše telefonní číslo- protože neexistuje také žádná povinnost mít telefon. To je zásadní věc. Je to velmi zneužitelné, firmy mezi sebou kšeftují s databázemi telefonních čísel- a to je špatné. Zjistila jsem, že mi volají, aniž by znali moje jméno. Proto jsem velmi opatrná.

Dochy

ad Kazatel: Marty, za vola jseš Ty. V těch kódech co Ti přišli, téměř jistě bylo napsáno, že jsou jen pro Tebe a že je nikomu nemáš předávat.

Tvůj kamarád vtom může být nevinně. Zneužití kontaktů na sociálních sítích není nová taktika podvodníků. Např. podvrhnout e-mail je hooodně jednoduché.
Tobě přišli ověřovací kódy právě k nějaké riskantní operaci a tys je dobrovolně předal někomu cizímu, kdo se vydával za Tvého kamaráda. V ten okamžik ten někdo cizí mohl provést nějakou operaci na Tvůj účet. Tys mu k tomu poskytl oprávnění. Opravdu rád bych viděl tu komunikaci s „kámošem“ a co přesně Ti přišlo na mobil (část kódu klidně zahvězdičkuj)

Dochy

Ametyst: Jasně. A řeknete mi, k čemu mi bude telefon, když to číslo nikdo nebude znát? Nevím jak Vy, ale já mám telefon právě na to, aby mi na něj lidé volali.

Marty Koller

Kazazel: ty debilní trolle ty mi tady nic takového vysvětlovat nebudeš blbec je on ne já.

Marty Koller

Rokio: Ne naopak spíš hodně nedůvěřivý když já mu nevěřím. Jsem nedůvěřivý až to bolí.

Dochy

Nevěříš mu teď, když s Tebou normálně mluví, za to jsi „mu“ uvěřil, když ti poslal nesmyslnou bajku přes mizerně zabezpečené sociální sítě…