Avatar uživatele
jirka F

Věřili jste v roce 2012 na konec světa?

Co se mně týká tak jsem tomu celkem reálně věřil a bál se že konec světa příjde.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, marci1 před 1611 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Nevěřila jsem, protože jsem si přečtla, že tímto rokem končil jejich , tedy mayjský kalendář. Dál nepokračoval.

Rovněž podle Svědků Jehovových měl již svět skončit několikrát.

Snad svět nezanikne, než ho opustím.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Ne, nebyl žádný rozumný důvod.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

A proč prosím tebe? Vždyť tehdy bylo ještě relativně hezky, počasí přálo a bylo snesitelné pozitivně.


Konec světa nepřišel, ale zjentek tehdy přišel sem.

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Ano, věřil. Jen jsem nevěděl, kdy přesně přijde. A to nevím v zásadě dost přesně ani teď.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Nevěřil, ale věděl jsem. Konec světa už nastal, ale neděje se tak náhlou katastrofou, ale plíživě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bobek 2

Když ono těch konců světa je tolik, že to zevšední a člověk si jich ani nevšimne. Nedlouho předtím byl Y2K. Až bude opravdový konec světa, určitě nám o tom Nostradamus, baba Vanga a Gréta včas řeknou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Velmi by mě zajímalo, kolik má svět konců? Už jich měl tolik a kolik jich ještě bude! 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Bludy se nezabývám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Bobek 2 … jenže z Y2K udělaly konec světa média, která prostě toužila po senzaci. Odborníci jim už tehdy jasně říkali že se v podstatě nic nestane, pár systémů může na razit na problémy s konzistencí dat ve špatně navržených databázích, která souvisí s časovou značkou ale to je tak asi celé, nepůjde o nic co by nešlo snando napravit a to dokonce i poté co ke vzniku nekonzistentních dat dojde (žádný IT systém totiž neexistoval vícc než 100 let takže opravu vždy bylo mžoné dodatečně provést takže všechny roky po 50 se inkrementují o 2000 po změně rozsahu ze dvou na 4 číselnou alokaci) … jinými slovy v Y2K viděly šílený konec světa jen bulvární noviny přiživované různými konzultanty, kteří se na tom finančně přiživovali a pomáhali ty systémy testovat, aby si mohli říkat o víc peněz bylo nutné to pořádně nafouknout 🙂 To ostatně dělají dodnes například výrobci antivirových řešení …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

pro „Bobek 2“: jenže z Y2K udělali konec světa pouze média, která v tom prostě cítila senzaci a toužila to rozmazávat do extrému. Odborníci jim už tehdy jasně říkali, že se v podstatě nic nestane, pár dlouho neudržovaných systémů může narazit na problémy s konzistencí dat ve špatně navržených databázích, která souvisí s časovou značkou ale to je tak asi celé, nepůjde o nic co by nešlo snadno beze ztráty dat napravit i dodatečně, tedy dokonce i po té, co ke vzniku nekonzistentních dat dojde (žádný IT systém totiž neexistoval více než 100 let takže a tak metoda opravy byla mimořádně jednoduchá, stačilo jen všechny časové značky s rokem pod 50 inkrementovat o 2000 po změně rozsahu ze dvou na 4 číselnou alokaci) … jinými slovy Y2K byl problém jen pro média a bulvár kterým katastrofické vize dodávali obvykle IT konzultanti, kteří se na tom finančně přiživovali a „pomáhali ty systémy za úplatu testovat“, když problém nafoukli mohli si říct o to víc a doslova se dožadovat zakázky u všemožných státních institucí jen na prověření jejich systémů 🙂 … Tohle zveličování problémů se ostatně v IT děje dodnes, například výrobci antivirových řešení jsou tím pověstní, nafouknou klidně problém který se teoreticky týkal promile uživatelů a prakticky postihl jen dva v katastrofu globálních proporcí 🙂 To by jim šlo. A vždy to zvedne vlnu registrací premiových licencí, to je taky důvod proč to dělají.

před 1610 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Problému typu Y2K v různých modifikacích nás ještě pár čeká: https://www.zi­ve.cz/clanky/chy­ba-roku-2038-zpusobi-problemy-pocitace-dnes-totiz-starnou-prilis-pomalu/sc-3-a-202098/default.aspx

před 1610 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek