jirka F

Věřili jste v roce 2012 na konec světa?

Co se mně týká tak jsem tomu celkem reálně věřil a bál se že konec světa příjde.

Nejlepší odpověď
annas

Nevěřila jsem, protože jsem si přečtla, že tímto rokem končil jejich , tedy mayjský kalendář. Dál nepokračoval.

Rovněž podle Svědků Jehovových měl již svět skončit několikrát.

Snad svět nezanikne, než ho opustím.

Další odpovědi
Drap

Ne, nebyl žádný rozumný důvod.

zjentek

A proč prosím tebe? Vždyť tehdy bylo ještě relativně hezky, počasí přálo a bylo snesitelné pozitivně.

Konec světa nepřišel, ale zjentek tehdy přišel sem.

Edison

Ano, věřil. Jen jsem nevěděl, kdy přesně přijde. A to nevím v zásadě dost přesně ani teď.

Kepler

Nevěřil, ale věděl jsem. Konec světa už nastal, ale neděje se tak náhlou katastrofou, ale plíživě.

Bobek 2

Když ono těch konců světa je tolik, že to zevšední a člověk si jich ani nevšimne. Nedlouho předtím byl Y2K. Až bude opravdový konec světa, určitě nám o tom Nostradamus, baba Vanga a Gréta včas řeknou.

marci1

Velmi by mě zajímalo, kolik má svět konců? Už jich měl tolik a kolik jich ještě bude! 🙂

elkon

Bludy se nezabývám.

anonym

Bobek 2 … jenže z Y2K udělaly konec světa média, která prostě toužila po senzaci. Odborníci jim už tehdy jasně říkali že se v podstatě nic nestane, pár systémů může na razit na problémy s konzistencí dat ve špatně navržených databázích, která souvisí s časovou značkou ale to je tak asi celé, nepůjde o nic co by nešlo snando napravit a to dokonce i poté co ke vzniku nekonzistentních dat dojde (žádný IT systém totiž neexistoval vícc než 100 let takže opravu vždy bylo mžoné dodatečně provést takže všechny roky po 50 se inkrementují o 2000 po změně rozsahu ze dvou na 4 číselnou alokaci) … jinými slovy v Y2K viděly šílený konec světa jen bulvární noviny přiživované různými konzultanty, kteří se na tom finančně přiživovali a pomáhali ty systémy testovat, aby si mohli říkat o víc peněz bylo nutné to pořádně nafouknout 🙂 To ostatně dělají dodnes například výrobci antivirových řešení …

anonym

pro „Bobek 2“: jenže z Y2K udělali konec světa pouze média, která v tom prostě cítila senzaci a toužila to rozmazávat do extrému. Odborníci jim už tehdy jasně říkali, že se v podstatě nic nestane, pár dlouho neudržovaných systémů může narazit na problémy s konzistencí dat ve špatně navržených databázích, která souvisí s časovou značkou ale to je tak asi celé, nepůjde o nic co by nešlo snadno beze ztráty dat napravit i dodatečně, tedy dokonce i po té, co ke vzniku nekonzistentních dat dojde (žádný IT systém totiž neexistoval více než 100 let takže a tak metoda opravy byla mimořádně jednoduchá, stačilo jen všechny časové značky s rokem pod 50 inkrementovat o 2000 po změně rozsahu ze dvou na 4 číselnou alokaci) … jinými slovy Y2K byl problém jen pro média a bulvár kterým katastrofické vize dodávali obvykle IT konzultanti, kteří se na tom finančně přiživovali a „pomáhali ty systémy za úplatu testovat“, když problém nafoukli mohli si říct o to víc a doslova se dožadovat zakázky u všemožných státních institucí jen na prověření jejich systémů 🙂 … Tohle zveličování problémů se ostatně v IT děje dodnes, například výrobci antivirových řešení jsou tím pověstní, nafouknou klidně problém který se teoreticky týkal promile uživatelů a prakticky postihl jen dva v katastrofu globálních proporcí 🙂 To by jim šlo. A vždy to zvedne vlnu registrací premiových licencí, to je taky důvod proč to dělají.

Edison

Problému typu Y2K v různých modifikacích nás ještě pár čeká: https://www.zi­ve.cz/clanky/chy­ba-roku-2038-zpusobi-problemy-pocitace-dnes-totiz-starnou-prilis-pomalu/sc-3-a-202098/default.aspx