Avatar uživatele
Kepler

Víte, že 7. března by měl narozeniny TGM?

Že se Hitler narodil 20. dubna, už asi ví kde kdo, díky nekončícím seriálům o něm a o válce v TV. Já to datum znám už od dětství, protože se moje babička narodila ve stejný den (nikoliv rok). Nikdy to nezapomněla připomenout. Proč nemá takovou popularitu datum narození zakladatele našeho státu?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zett před 1941 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Ano věděl a vím každý rok. Tento datum se pojí se stejným datem(v jiném roce! které je mi svým způsobem blízké

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Ano vím. Protože gtratuluji Tomášovi. k svátku, jehož rodiče mu jméno dali právě v souvislosi s dnem narozením TGM.

Navíc můj jeden bývalý źnámý se dožívá krásného věku 95 let. Musím říct, že určité zdravotní problémy má, ale netýkají se hlavy – stále mu to myslí. I když sem nechodí, přejí mu na dálku hlavně zddraví.

Jeden citát TGM. Myslíte, že platí?

„Má-li naše demokracie své nedostatky, musíme překonávat ty nedostatky, ale ne překonávat demokracii.“.
https://cs.wi­kiquote.org/wi­ki/Tom%C3%A1%C5%A1_Ga­rrigue_Masaryk

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?kenyrts Nahlásit


Avatar uživatele
zett

Bude to zřejmě tím že Hitler spustil 2 sv. válku a už hned tím pádem je tu hned první věc díky které je o dost populárnější a známější. 2 sv. válku zná celej svět takže tím pádem i Hitlera, všude ve světě se ve školách učí o 2 sv. válce takže tím pádem zazní i Hitler kdežto o T. G.
Masarykovi? Toho známe asi jenom my. Takže tím pádem je i míň populárnější. Málokdo v zahraničí asi ví že T. G. Masaryk byl první prezident Československa.

Upravil/a: zett

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Vojta24

Proč ? Datum narození je významný údaj jen pro toho kdo se narodil a nejbližší rodinný okruh. Ostatní zajímají data významných událostí kterými dotyčný ovlivnil běh dějin a případné souvislosti. Z data narození bych nedělal takovou vědu, nic to v podstatě neříká 🙂

před 1941 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

zett: to máš pravdu, ale aspoň u nás by to lidi vědět mohli. Jenže většinou nevědí. Proč?

před 1941 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek