zjentek

Z které světové strany udeří Sabine?

Tak podle znázornění na mapě Windy.com směr větru signalizuje, že úder přijde z jihu. Což je paradox, protože ve Spojeném království už Sabine řádila a to je od nás směrem na severozápad.

Nechápu a to je chyba, protože potřeba srovnat a správným směrem ustavit věci na zahradě.

Nejlepší odpověď
annas

Sledujeme on-line: Do Česka míří orkán Sabine, nárazy větru budou místy kolem 30 m/s – aktualizace ve 13.15 j

"13:12 V České republice je zatím klid a obloha je na většině území jasná, jak můžeme vidět na přiloženém satelitním snímku. Od západu k nám ale kromě větru postupuje i oblačnost spojená s frontálním systémem.

"V Čechách a na severu Moravy a Slezska meteorologové dnes v noci očekávají vítr s nárazy nad 90 kilometrů v hodině, na horách na severu země může dosáhnout až síly orkánu. Na jihu Moravy má podle nich vítr výrazněji zesilovat v pondělí dopoledne, kdy bude přes Česko směrem k východu postupovat výrazná studená fronta.

Za ní se vítr změní na západní a především v Čechách dosáhne ojediněle v nárazech kolem 110 kilometrů v hodině, na Moravě kolem 90 kilometrů v hodině."

Zdroj: https://euroz­pravy.cz/poca­si/pocasi-v-cr/pocasi-extremni-stupen-nebezpeci-v-cr-orkan-sabine-bude-silnejsi-nez-se-cekalo.9e66a3be/

Sledujte upřesnění, vítr má být silnější než se předpokládalo.

https://globe24­.cz/pocasi/or­kan-sabine-bude-v-cesku-besnit-vyhlasen-extremni-stupen-nebezpeci.497b4580

Podívejte se na vyobrazení.

https://www.me­teopress.cz/re­port/sledujeme-on-line-do-ceska

Další odpovědi
Kepler

Z jihu bude foukat jen před frontou, za ní se směr proudění změní na západní.

DoTazatel

Řekl bych, že k nám přijde z Německa. Takže ze západu popř severozápadu.

Drap

V posledních létech vždy přichází to o co nestojí stát ze západu. Předpokládám tedy že i Sabina se přiblíží odtud.