_136

Změní se odteď systém bezpečnosti na území Slovenska kvůli atentátu na Fica?

mohl by někdo povědět co se teď bude po atentátu na fica konat na území celého Slovenska,taky by mě zajímalo kdyby fico zemřel poznamená to nějak Slovensko změní se zákony a bezpečnost celého Slovenska. Nebo už je Slovensko na úrovni země třetího světa.

Nejlepší odpověď
Disraeli

Jo, ale to se bude týkat maximálně tak bezpečenosti a systému ochranky (premiéra a prezidenta)- Že by to ovlivnilo bezpečnostní systém v celé zemi je méně pravděpodobné. Možná nějaký přístup/organizace policie (na podobných akcích), ale spíš ani to ne…
Za posledních pár deseteletí byla hromada atentátů na politiky, včetně státních představitelů… většinou to nic moc nezměnilo (v chodu státu).
Nejedná se o žádné 11. září.

Nechápu, co je myšlenou tou zemí třetího světa. Atentáty se „dělaly“ a „dělají“ zcela běžně i v těch nejvyspělejších zemích. Už jen třeba různě po Evropě nebo USA proběhlo X atentátů.

Další odpovědi
led

1 – Zmení sa minimálne spôsob ochrany osôb V tomto prípade zlyhal nielen faktor predvídania útoku, ale aj nesprávna taktika ochrany v priestore prechodu z chráneného úseku budovy do otvoreného priestoru. Ako je možne, že v kontrolovanom úseku nikto ani zo širšej ochrany, príslušníkov riadnej polície, si nevšímal cudzieho človeka v kritickom priestore? (Fuj, to som sa ale hrozne vyjadrila). Takže prehodnotí sa spôsob ochrany ústavných činiteľov, včetne predvídania nielen predpokladaných reálnych ohrození, ale aj spôsobu „fantasmagória útoku“.
Malá poznámka: Nepochovávajte živého!
2 – Zákony a spôsob bezpečnosti Slovenska sa neustále novelizujú bez ohľadu na to kto aktuálne vládne.
3 – Napriek tomu, že si to mnohí prajú, Slovensko (Slovenská republika) ešte nekleslo a ani neklesne na úroveň „země třetího světa“ (kam ho mnohí už zjavne zaraďujete)

*dodatok k odpovedi nájdete v mojej diskusnej odpovedi zjentkovi: *
„zjentek, vy nepozeráte tie „mafiánske“ filmy…“

Filip84

Nic, maximálně se vyvodí personální důsledky v rámci slovenského ekvivalentu útvaru OS (ÚOÚČ), pokud u nich půjde prokázat nějaké pochybení.
Ne.
Ne, alespoň ne v tom směru, že by to něco positivního přineslo. Populistické kroky nelze vyloučit nikdy.
Ne.
Definuj pojem „na úrovni země třetího světa“ – příliš vágní, nelze odpovědět.

Ametyst

Pravdoláskaři a libtardi rozšířili takovou nenávist, a rozdělují a štvou lidi proti sobě ( kdo chce mír, je pro Putina, a podobné pitomé nálepky), že není težké vidět totéž skoro v každé prozápadní zemi, včetně České republiky. Kdo je citlivý jako kanárek v dole, a vidí protidemokratické akce Evropské unie, je obětí těchto extrémních levičáků. Zesílená ochranka nic neřeší, pokud se masmedia chovají propagandisticky.

zjentek

Pět ran z bezprostřední blízkosti. Dementy nepochopíš. Pokládám se na otázku PROČ Ficovi kašpárek střílel na ruce a břicho 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Co s tímhle, jako, nadělá jakýkoli systém? 🤷‍♂️🤷‍♂️🙏

elkon

Podívej se do křišťálové koule.

Drap

Žádné velké, viditelné změn nebudou.

led

zjentek, vy nepozeráte tie „mafiánske“ filmy, ktorými sú zavalené naše (české i slovenské) médiá, kde máte zdôvodnené tieto ciele streľby? Veď majú výrazne početnú prevahu nad filmami bez násilia a streľby. Zjavne vďaka tomu bol strelec presvedčený, že tento spôsob streľby a jeho naivné zdôvodnenie svojho činu, odvrátia pozornosť od skutočných „strelcov v pozadí“ ktorí ho riadili. Neverím tomuto „van der Lubbovi 2.“ v jeho zdôvodnenie svojej streľby. Kto bol skutočný „Mefisto“ v pozadí tejto pokusu o likvidáciu protivníka sa možno časom naši potomci dozvedia.

Ametyst

tady je dobrý rozhovor ze Slovenska, i pro ty, kteří nesledují slovenskou politiku: připomíná to bohužel špinavý český plácek. Inu patříme na Západ, podle progresivců.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=bxJpYXR4bS8

plebs

Ještě více bude rozdělena společnost a velkou zásluhu na všem mají někteří písálkové, beru to z pohledu informací dopravních nehod, když má nehodu 18 letý Jura tak se může písálek zbláznit, když má 70 letý senior tak ještě více přikládá pod kotel, když je to politik nebo cizinec tak je písálek velice opatrný aby neměl problém s vrchností.
No a v Česku nejme pozadu svého času byl přepaden zakladatel ODS i když se jednalo o nějakou atrapu ochranka také zaspala a později kapitán brázdící občas na gumovém člunu na Vysočině byl přepaden moderní digi dámou která bleskově tasila levé ňadro a ochranka neměla šanci ani přehled zda se jedná o tvrdý implatát nebo tvárný orginál. Ještě, že napadený hůlkou provedl obranný manévr a poté byla atentátnice ochrankou zajištěna.

Ametyst

Na Západě komentují pisálkové atentát na Roberta Fica tak, že mu vždy komolí jméno, Fiko, a nálepkují ho populistou a proruským politikem. Jenom proto, že se stará o Slovensko víc než o Ukrajinu. On, pro-evropský sociální demokrat, takhle dopadl. Jak včera řekl v krátkém komentáři na CNN Prima news bývalý prezident Václav Klaus, už by ta hesla o pravdě a lásce měla přestat.

zjentek

V kolika se vlastně na Slovensku chodí do důchodu? Bo to máte možná tak, když si kdejaký důchodce myslí, že je ještě nějak zajímavý/důle­žitý 🤷‍♂️

da ny

@ zjentek
Na Slovensku. bych se 2 dětmi šla o 1 rok a 2 měsíce dříve do důchodu.

Schválili sa 13. dôchodky
Ako sme informovali len nedávno, parlament na tretí rokovací deň 12. schôdze schválil 13. dôchodky. Podľa dostupných údajov bude starobný dôchodok 606,30 eura. To však neplatí, ak je priemerná výška daného druhu dôchodku nižšia ako 300 eur. V takom prípade by bola suma 13. dôchodku 300 eur.
https://www.star­titup.sk/dochod­kovy-vek-na-slovensku-sa-zmeni-pre-jednu-generaciu-sa-odpracovane-roky-vyrazne-natiahnu/

Dôchodkový vek výpočet 2024
Termín odchodu do dôchodku sa mení s dĺžkou dožitia. Čo to bude znamenať pre vás? V praxi je tento vzorec využívaný tak, že čím sa priemerná dĺžka dožitia bude predlžovať, o to neskôr pôjdete do dôchodku.
Podľa roku, v ktorom ste sa narodili si však už dnes môžete vypočítať, v akom veku dosiahnete dôchodkový vek. Konečné slovo bude mať samozrejme to, koľko rokov ste odrobili a koľko rokov si platili odvody do Sociálnej poisťovne.
Už dnes vám však naša kalkulačka napovie, kedy je možné tešiť sa na zaslúžený pracovný odpočinok.
https://www.pe­niaze.sk/dochod­ky/dochodkovy-vek#dochodkovy-vek
**
Podle tohoto zdroje je 62 a 6 měsíců.**
V tabulce jsou odchody do důchodu, v evropských zemích.
https://www.cssz­.cz/duchodovy-vek-ve-statech-eu-ehp-a-svycarsku
Dôchodkový vek na Slovensku sa zmení: Pre jednu generáciu sa odpracované roky výrazne natiahnu. (!)