dust8

Co je to pořád s tou každoroční chřipkovou epidemií? To se lidi nikdy nenaučí se teple oblékat?

Hlavní hygienička Eva Gottvaldová v pátek konstatovala, že na území České republiky vypukla plošná chřipková epidemie. Na 100 000 obyvatel je evidováno 1865 nemocných. Počet osob s akutním respiračním onemocněním ve většině krajů skokově narostl o desítky procent.

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/chrip­kova-epidemie-vypukla-i-ve-zlinskem-kraji-40311849

Nejlepší odpověď
Edison

A co má chřipka společného s teplým oblečením???

Další odpovědi
Drap

Chřipka nemá nic společného s teplým oblékáním. Virus chřipky se přenáší pomocí kapének když mluvíme, kašleme, kýcháme a podobně.

Bobek 2

Chřipka není totéž co nachlazení. Je sice pravda, že člověk může svoji odolnost vůči chřipce do jisté míry ovlivňovat, ale neřekl bych, že teple oblečení lidé mají obecně větší imunitu. Může tomu být i naopak.

Gus_Fring

Ikdybych byl na Antarktidě a měl slabší oblečení, ale viry nachlazení či chřipky by zde nebyly, tak nemám šanci je chytit. Štve mě, že si tolik lidí myslí, že rýma, kašel apod. (symptomy nachlazení či chřipky) mají něco společného se neteplým oblečením v zimě.