hapiky

Co říkáte na dnešní (půlnoční) odchod Velké Británie z EU?

I když bude pár měsíců ještě platit přechodné období, je jasné, že to pro ČR nebude přínos.

Nejlepší odpověď
Kepler

No, je to jejich volba, Jen čas ukáže, jaké to bude mít důsledky v GB. EU ani ČR to moc neublíží.

Další odpovědi
Ametyst

Už jsme to dnes večer v hospůdce oslavili. Po těch letech, kdy křiklouni, co prohráli, měli navrch, se to konečně povedlo. Vítězové mohou slavit vítězství. Jak vzácný to jev v eurodemokracii.

dust8

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=k73BvJhiS­fg

zjentek

Popravdě? Nezajímá mě ŽÁDNÝ přínos pro ČR. I kdyby KAŽDÝ krok světa byl přínosem pro ČR, pro mne jako pro fér občana (ne zloděje a spekulanta) Česka to ŽÁDNÝM přínosem nebude. Taková je ČR a tak se staví k vlastním občanům, takže ČR si můžeš klidně vytapetovat WC nebo kancelář, mě tak hnípe.. Stejně nadbytek se včas rozebere, občan ostrouhá. Dobrý na tom všem je, že tam navrchu není Klaus a nežádá nás o utahování opasků, bo já už kupuju galaty vel. 32, tož asi tak.

anonym

Pro polovinu Britů je to velká prohra, jejich hlas byl ignorován protože v demokracii staci většina i kdyby to bylo 51%, druhá polovina si myslí, že vyhrála, ale často ani netuší co to vlastně obnáší pro budoucnost GB ekonomiky, která se tím jedním směrem izolovala. EU teď nijak nebude zasahovat britskemu parlamentu do rozhodování, od teď je to role Číny a USA.

Pepa25

Je to škoda pro obě strany, hlavně z dlouhodobého hlediska. Emoce opadnou, hranice a komplikace pro obchod se vytvoří, firmy a lidé se přizpůsobí, protože co se dá také dělat. Nicméně obchod a vztahy mezi EU a VB jistě poklesnou.

Edison

Nic. Toho se fak nebojim. K tomu dnes nedojde.

V noci z pátku 31. ledna na sobotu 1. února.

Vojta24

Na naší části globu tento vývoj už nepřekvapí, Evropa je tím přece odedávna typická – chvíli si podáváme ruce a hledáme cesty vzájemně prospěšné spolupráce a pár let na to už po sobě štěkáme jako psi, samozřejmě každý pes jiným jazykem a přes tlumočníky 😁

Kelpere, že je to jejich volba, jsi si jist ? V dnešním světě, kdy o výsledku jakékoliv volby rozhodne jenom pár desetin procenta navíc je to vždy jen volba jedné poloviny, které se musí zcela podřídit druhá polovina jejichž hlas byl umlčen a ignorován (často je to prostě hlas venkova proti hlasu velkoměsta, hlas důchodců proti hlasu mladé generace, stejně jako tady ve volbách ČR). Tak funguje demokracie a nic lepšího jsme zatím nevymysleli. Polovina britů tohle prostě nechtěla a je to pro ně velmi špatná zpráva, zlý den a předsvěst horšího vývoje ekonomických ukazatelů do budoucna.

Pokud jde o pocit suverenity o který tu mírně silnější polovina celou dobu bojovala – žádný nebude. Tlaky z Číny a USA na Británii zesílí, budou se prezentovat z počátku jako vstřícné kroky a podaná ruka ke spolupráci ale ve finále půjde o běžné uvazování Británie do neprodyšné smyčky, protože USA se v čele s Trumpem nijak netají, že je zajímají nakonec jen jejich vlastní zájmy a své partnery jsou ochotni kdykoliv hodit přes palubu, s Čínou to vzhledem k nekompatibilitě politických režimů není o moc jiné.

Británie teď bude rozhodně slabší, než byla jako součást EU a ztmelujícího celku rozhádaných evropských národů, který má na globální šachovnici vždy větší váhu než jednotlivé země v součtu, které se nedokáží shodnout na společném postoji.

led

Celé je to o peniazoch.
Odchod VB z EU aj keď propagovaný ako okamžitý, vzhľadom na vzájomné záväzky a zmluvy nebude okamžitý.
Týmto krokom si však vláda VB uvolnila ruky uzatvárať medzinárodné a medzištátne zmluvy a pakty najmä s veľmocou na západnom brehu Atlantiku, bez ohľadu na jednotnosť spolurozhodovanie predstaviteľov Europskej únie.

Kryšpín

Možná v Británii vyroste revolucionář jako v Česku Mikoláš Minář a začne stmelovat rozdělený národ.

Drap

Neni důležité co na to kdo říkáme. Je to přece jejich rozhodnutí.

Ametyst

Bylo sprosté, jak irská předsedající v europarlamentu vypnula Nagelu Farageovi mikrofon. Předtím samosebou byli britští europoslanci peskovaní za mávání union jacks, britskými vlajkami. Neexistuje! Národy neexistují, vlajky neexistují, všichni musíme být nemyslící euromasa.

Ametyst

Ani jsem nevěděla, že již na YT existuje český simultánní překlad Farageovy řeči: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=GmKGifDYl­WM
Jsem ráda, že si sami můžete udělat obrázek o tom, jak irská předsedající utnula Farageovu řeč.

Pepa25

Vidím, že toho dost nevíte o fungování EU institucí, které tak kritizujete 😉. VŠECHNY projevy všech v evropském parlamentu se tlumočí do všech jazyků a pak je to dostupné přímo na webu EP …

briketka10

..výborný video 😁