Kepler

Co si myslíte o této pivní rošádě?

„Chlapi, nelejte to pivo z oken, já pak nevím, jak ho mám účtovat!“

https://zpravy­.aktualne.cz/e­konomika/pro-pivo-s-kalkulackou-zmena-dph-prinuti-restaurace-rozlisov/r~8ac071­cc480111ea858fac1f6b2­20ee8/?utm_sou­rce=www.seznam­.cz&utm_medium=sek­ce-z-internetu

Nejlepší odpověď
Hlada

Další z mnoha drobných krůčků, jak ztížit podnikání. Snížení sazby DPH na točené pivo je populistická volovina. Drtivá většina provozovatelů hospod jsou neplátci DPH. Sleva nenahradí provoz EET a to ještě za předpokladu, že nezdraží pivovar. Prostě vymývání mozků. Lidé ale na to slyší.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… kdyby nezakázali v hospodách kouřit, nemuseli by teď kompenzovat ztrátu nižší daní z točenýho … (EET s tím nemá nic společnýho, je to kompenzace za náklady pro vybudování nekuřáckých prostor a odsávání, než ho zakázali úplně, jen se to teď někomu hodí do krámu) …

marci1

No, zajímavé. Na netu už o tom kolují vtipy: https://www.de­nik.cz/z_domo­va/pivo-internet-socialni-site-vtipy-humor.html?ut­m_campaign=box-rozsireni-v1&utm_source=box-rozsireni&utm_con­tent=clanek-odkaz&utm_medi­um=referral
🙂

zjentek

Zní skvěle. Když to zatajím milé a ta mi odpoledne dá jako obvykle jen na deset kusů, tak mně po splnění normy zůstane ve šrajtofli ještě na jedno. (;

aliendrone

To jde mimo mě, jinak klasická ukázka toho, jak prohnilý systém vymýšlí kraviny, aby prokázal svoji ůužitečnost". Živit se legálně NIKDY nebylo tak těžké jako dnes, kdy snad polovinu svého produktivního času tráví člověk krmením úředního šimla. :( :( :(