jirka F

Dávají se ještě v dnešní době pokuty od revizora v MHD za zbytečné přestupování?

V Dovolené s andělem řekl ten Anděl, že se platí pokuty za zbytečné přestupování.

Nejlepší odpověď
Hlada

Ne. V současnosti jsou jízdenky omezené časem. V době, kdy se točil film, se mohlo přestoupit dvakrát, muselo se ale jet nejkratším způsobem.

Další odpovědi
Rokio

Podle mě to zakázané není.

Drap

Je to nesmysl. Takové pokuty se neplatí.

Dochy

Musíš si zjistit aktuální platné přepravní podmínky tam kde cestuješ.
V Praze jsou téměř všechny jízdenky přestupní s omezením na pásma a čas od označení.

Dochy

Drap: Netvrdil bych to tak jistě, dokud nekonkretizuješ konkrétní městskou a přepravce (a konkrétní čas pro možnost zjištění platných podmínek). Např. před 2 týdny jsem byl v Budapešti a pokud jsem správně pochopil překlad, tak základem tarifu jsou jednorázové nepřestupní lístky, které platí po označení v konkrétním prostředku – jako „přestupní“ je lze použít v metru pro jednu cestu do cílové stanice – tj. dle tarifu bez zbytečných přestupů.