cappuccino

Davate postakovi spropitne? Popr. kolik?

Dnes jsem nenasla drobne, tak me napadlo, mu dat propisku! Docela me prekvapilo, jakou z ni mel radost.
Nejspis je to nezbytna potreba, kterou vetsinou ztraci nebo ji nedostane od zakazniku zpatky.
Jak vysoke spropitne davate vy?
Vy, co nedavate nic, prosim neodpovidejte­. Dekuji

Nejlepší odpověď
Rokio

S pošťákem jsem se dlouho osobně nesetkal. Nedávám mu žádné dýško.

Číšníkovi také ne, jelikož do restaurace nechodím. Navštěvuji jen jídelny.

Další odpovědi
GM

Pošťákům a kurýrům, kteří vozí balíky, dávám dvacetikorunu. Listonoškám nic.

elkon

V restauracích ano, pošťákovi a kurýrovi ne.

da ny

Listonoška mi nic nenosí.....
Při převzetí balíku, u dobírky částku zaokrouhlím (tak, aby měl alespoň 2O – 30 Kč).
Většinou mívám připravenou padesátikorunu.
Není to časté.
Většinou, ale při objednávce používám Zásilkovnu nebo Balíkovnu na poště. Tam nic nedávám
U nábytku atp., mívám předplacenou službu. Někdy dám chlapům na kafe (podle nálady, ochoty,
sympatií a možností, kolem stovky/osoba).

zjentek

Bydlíš někde na samotě? Pošťák se vždy vydá na speciální pouť speciálně k tobě? 😉

Já nechtěl odpovídat, jenže pak by to dle tvý formulace otázky nesprávně vypadalo, že nedávám nic. Ale tak to není. Já prostě NEŘEKNU! 😛

led

Ak by to bol „dobrovolný, tj.bezplatný“ pošťák, tak si zaslúži pozornosť za ochotu. Ale… platba ( tj. tringelt, všimné, ďakovné) za už zaplatené doručenie zásielky mimo oficiálnej platby je facka tým, ktorí pracujú len za svoj plat.
Pokiaľ je doručenie pošty riadne zaplatené odosielateľom, prípadne je to zaplatené v cene zásielky, nechápem, prečo by som mala platiť 2× za to isté.

Píšete: „Vy, co nedavate nic, prosim neodpovidejte.“ Pýtam sa vás, prečo tí, ktorí nedávajú nič, nemajú právo vyjadriť svoj názor na predmet vašej otázky?

cappuccino

Doplnuji: byl to postak s balickem.