CTTON

Jak je možné, že lze takovou doménu registrovat?

Pokud bych si chtěl registrovat doménu: www.whadsapp.com údajně je volná, jak je možné že taková doména je volná, měsíčně se musí ukliknkut desítky lidí. Je skutečně možné si ji registrovat když je na webu napsáno „volné“?

PS: ano, ale tahle je ještě volná, je možné ji registrovat..

Odpovědi
Edison

Mno… co myslíš… Někteří na tom celkem dobst vydělávají. Jiní si „překlepové“ domény zaregistrovali plánovitě, jako opatření… Zkus si třeba gogle.com nebo seynam.cz

anonym

Zkuste se zamyslet nad tím, co jste napsal. Budu vás citovat:
„Je skutečně možné si ji registrovat když je na webu napsáno "volné“?"

A hned následující věta:
„ano, ale tahle je ještě volná, je možné ji registrovat.“

Kdybyste to nepochopil, právě jsem vás citoval, a tak vám i zároveň odpověděl.

anonym

Tak pokud je volná, zjisti si info. Lidé si aplikaci whatsapp (na kterou narážíš) stahujou přes mobil, ať už apple store nebo google play apod.

Pepa25

Ano, děje se to už dlouho a je to docela byznys (fejkové stránky jsou obvykle plné reklam). Viz odkaz.

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Typosquatting

Edison

Byznys na reklamách je prd. Lepčí je zaregistrovat si dobré slovo… to, o kterém se dá očekávat velmi bohaté vyhledávání. Zbohatlíci na tomhle principu existují. V podstatě ze dne na den se z nich stali multimilionáři. Z reklam to jde pomalu.

Edison

Pak ještě existuje obchod s doménami. Veeeeelmi bohoatý… Vem si, že bude volná doména… např. co já vim… Nějaká malá firmička s velkým potenciálem. Já si zaregistruju doménu s jejich jménem, bo je volná. Víš, jak krásně se pak prodává, až je ta firma velká? Na tomhle zbohatlo už celkem dost lidí. Prakticky si můžeš zaregistrovat jakékoli slovo a ve správný čas jej s obrovským ziskem prodat, nebo pronajmout.

CTTON

Kdyby to bylo tak jednoduché

Edison

Ale ono to je jednoduché… I u nás si můžeš zaregistrovat doménu s nultým řádem .com… Jen to už není za několik MÁLO stokorun… Krom toho najít něco perspektivního a volného dnes už není tak jednoduché. V principu je to ale naopak velmi jednoduché.

Edison

Což mě přivádí na myšlenku…