zjentek

Jaká je vlastně zemitá chuť?

Je to něco jako chuť řepy? Třeba čerbené?

Nejlepší odpověď
da ny

Ano,
je to tak 😉

Další odpovědi
marci1

Tvoje podobná otázka: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dokaze-zde-nekdo-spravne-vhodne-definovat-zemitou-chut
a moje odpověď: Trochu těžší popsat. Vztahující se k půdě, připomíná zeminu nebo kameny. Taková nahořklá, trpká chuť. Např. chuťově-čichový počitek typický pro olivový olej získaný z oliv sklizených s nánosem zeminy nebo bláta a neopraných oliv. Nebo ricotta, se svou travnatou, zemitou chutí.
😄

aliendrone

Není nad VLASTNÍ zkušenost, viz Disraeli. Navíc z mé zkušnosti plyne, že každá hlína (když už se ti dostane do tlamy) chutná JINAK. Možná je to jen můj individuální vjem (nutně subjektivní), protože nejsem až takový labužník, abych (když už se to stane a dostane se mi nějak do požeráku) ji převaloval na jazyku a vychutnával. Spíš ji plivu spolu s nadávkami a snažím se urychleně propláchnout/vy­pláchnout svoji překrásnou držtičku, víš? 😉 😁 .-D

Disraeli

Tož okoštuj, ne. Hlína a kamení jsou všude.

zjentek

Marci, díky! (Už jsem zapomněl 🤫🤭🤭)

Aliene- 😁😁👌