CTTON

Jsem nemocný?

Když mám potřebu se v životě někam posouvat (resp. Nechci stát na místě?)

Nejlepší odpověď
Zvidatel

Nemocný jsi možná proto, že si pro něco takového myslíš, že jsi nemocný.
Každý se někam za celý život posunuje a každý má tu potřebu. Řeči jako být spokojený jen s tím, co máme a nepřát si nic jiného, žít bez tužeb a potřeb, to jsou jen řeči lidí, kteří se sami o něco snaží a něco mají. Být vděčný za to, co máme je jedna věc, druhá je si nepřát nic jiného nebo něco víc. Řekni lidem v chudobě, bez peněz, bez jídla, prosititukám ať se spokojí se svou situací.
I nějací mniši, kteří se pokouší o to žít beze VŠECH potřeb, mají potřeby a taky je o ně postaráno (a myslí si, že žijí bez potřeb). I klášter jim krom jiného poskytuje pravidelně přístřeší, oblečení a hlavně jídlo a vodu. Navíc i to jejich pokušení se o dosažení toho nemít žádné potřeby je nějaký cíl, je to (jejich) potřeba, úroveň dosažení, o kterou se pokouší.
Pokud si nemocný, tak kvůli něčemu jinému, ne kvůli tomuhle. I hypochondrie je svým způsobem nemoc.
Ehm, btw, říká se tomu ctižádost nebo taky ambice, té tvojí „nemoci“.

Další odpovědi
jsemjá

Nejsi, každý má potřebu se posunout.

zjentek

Taková potřeba je vždycky fajn. Asi je správná. Kdyby kupříkladu holky tuto potřebu neměly, vypadaly by pak nejspíše zanedbaně a na světě by pak nebyla vůbec žádná pastva pro oči. (;

Kelt

Každý má touhu dosáhnout výš, dál, mít více s menší námahou. A nevadí, že okolí tě posuzuje jinak. Gándí dokázal bez boje porazit Britské impérium a taky by nikdo nevěřil, že je to možné. Vše, co je možné si představit, je možné také dosáhnout.

Zvidatel

Někdo může být ctižádostivější než jiní. Ctižádostivý je ale každý, protože je to spojeno i se samotnou podstatou života, sebeprosazováním, jen ta míra ctižádosti může být jiná.