Ametyst

Jsme stále přesvědčováni o půvabech multikulturalismu?

Zajímá mě vaše osobní zkušenost s tím, jak to pojímají politici a media.

Nejlepší odpověď
da ny

Já nevím Ametyst,
mne nikdo nepřesvědčuje.
Těžko mne někdo přesvědčí.....
S lidmi vycházím celkem dobře (z mého pohledu 😉.
Některé bych si za sousedy nevybrala/nepřála.
Nežiji v USA, Švédsku, Německu, v Kanadě a ni ve Francii…
V mé končině koexistujeme s Romy, Rus, Němci, kam moje paměť sahá…
přibyli Kubánci (už roky ne), Vietnamci a Ukrajinci 😉
To je zdejší vzorek.
Na dovolených se člověk dostane i k jiné společnosti…
Díky turistickému ruchu a lázeňským hostům, k mnoha dalším
(Tak trochu „pendluji, mezi 2 domovy“, v lázeňském trojúhelníku a tedy
i krajským městem KV).
Ono je to často o lidech, o fanatismu, vyplývajícího z víry
o očekávání, nespokojenosti (na obou stranách), o ochotě
a také o politice.
A ve zdravotnictví, si člověk pacienta nevybere, v lázních klienta také ne.......
Koexistovat musí a basta fidli. Tak proč si to zbytečně komplikovat.....
To, co nemohu ovlivnit, nemá cenu řešit.

Další odpovědi
Pepa25

Multikulturalismus není něco, co by se mělo obdivovat pro krásu, ale reakce na multikultularitu, která je jednoduše realitou dnešního světa (i Moskva je multikulturní město s Kavkazany, Mongoly nebo Jakuty …). Samozřejmě, můžeme přistěhovalce segregovat, ale integrace je IMHO logičtější řešení

Ještě k roli politiků: z českých politiků o pozitevech multikulturalismu mluví … nemluví NIKDO! (pokud se mýlím, tak prosím o odkaz na příslušné vyjádření). Jo, ovčas se někdo třeba z Pirátů nebo STAN vyjádří, že by Češi neměli být xenofobové, ale to neberu jako propagaci multikulturalismu. U evropských politiků je to těžké: pro ně je přirozené, že v jejich okolí jsou celý život přistěhovalci. Takže u nich je to spíš o diskusi nad konkrétními věcmi typu migrační politika, jak intergovat atd.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Multikultu­ralismus

Filip84

To mi připomíná Bund Deutscher Mädel, ten měl (pro někoho) takový skrytý půvab, potom (na druhé straně) erotisovaný / sexualisovaný nacismus (ano, nazi fetish udělá své 😅). Komunismus a socialismus má také svůj skrytý půvab: ve svazácích (hlavně ve svazačkách, že? 😈) 50. let, v DDR nejen v Freikörpekultur, no a Soviet Girls je od 21 let, a až po půlnoci. 😈

No jo, jenže multikulturalismus není žádné státní náboženství, není to žádná ideologie. Ano, samozřejmě, dnes se politisuje a ideologisuje všecko, co má potenciál vytřískat volební zisk (=prachy). Ale multikulturalismus je přirozený řád věcí, který se obnoví, jakmile ustane ideologická válka proti němu.

Až do WWII byla Praha stejně židovská, jako německá a česká. A nejen Praha! A to je co říct, protože v Evropě neměli Israelité rozhodně na růžích ustláno. Přijel Vůdce a říšský kancléř pan Adolf Hitler navštívit státního presidenta doktora Emila Háchu a (relativně) raz – dva bylo po židovský Praze. Skončila WWII a museli jsme si spáchat genocidu na našich Němcích a vyhnat je do pryč.

Což o to, obojí je docela pochopitelné, logicky to, tak nějak, vyplynulo z historických okolností. A co bylo – bylo, není, a kdo stál chvíli opodál, ten tam stojí dál. Bylo, není. No jo, jenže my jsme to pojali trochu víc „z gruntu“. Uzavřeli jsme hranice, pomalu, i s Poláky *) a nebýt Sovětů po roce 1969, tak jsme byli těžce isolováni od jakékoli jiné kultury, těch pár západních a východních turistů to nevytrhlo. A protože to trvalo přes čtyřicet let, spousta jedinců to dodnes považuje za normální, ten správný, stav.

Ale není, sakra: není! 😅 Lidé přirozeně migrují, za prací, kvůli rodině, a ano, kvůli přírodním katastrofám, kvůli chudobě, kvůli švihlým diktátorům, kvůli válkám, etc. etc. etc. A ano, když je jich hodně, tak si stavějí kostel, mešitu, ješivu, sál království, kulturní dům sovětského typu, synagogu, minaret, zakládají různé spolky, mají své hřbitovy, protože většina lidí na světě je nějak religiosních, a protože ta jejich religionisita se, většinou, nějak projevuje ve vnějším světě (včetně bolševismu, to je taky náboženství! 😅).

Pro starousedlíky je výhoda v tom, že migranti, často, dělají práci, kterou by jinak ani prase nedělalo (kdo zná szpital, kde neuklízí „Světlana“ s „Larysou“? 😅), a nebýt Vietů na vsích, tak tam, často, není ani obchod (dneska ani hospoda, často! 😅). Historicky přinesli nová řemesla, nové postupy, jedno s druhým, dneska otevřou etnickou kuchyni – v království smaženýho sejra buď každá etnická hospoda vítána, nehledě na to, že hamburgerů na 100+1 způsobů, a hlavně po česku, už bylo taky dost. 😅

Vlastně není vůbec co řešit, jenom se tomu stačí přizpůsobit. A to, hlavně, na státní úrovni, protože, samozřejmě, ne každý migrant přichází si v míru obstarávat svý denní záležitosti a budovat světlý zítřek – tak tomu bylo, je a bude. A když přichází lidé z Afghánistánu, Sýrie, Libye, Somálska atp., kde není ani středověk, je tam prvotně pospolná společnost 😜, tak to dá rozum, že když strejda nemůže chodit, že nemůže dělat jelena, no, že to jejich začlenění se do evropské společnosti bude, minimálně, trvat. 😅 Budou se muset naučit mýt **), na zimu si budou muset koupit i jiný buty, než ty jejich sandále, nehledě na to, že čtyři Leintuchy, asi, taky nebudou stačit. 😅

Ano, multikulturní společnost s sebou nese větší delinkvenci, než když jsou uzavřené hranice, obehnané ostnatým drátem, a co deset metrů je strážní věž – to je logické. Ano, naše společnost se obecně neumí s delinkvencí vypořádat, to je druhá věc. Ale to neznamená, že mají všichni migranti rohy a přišli nás tady sežrat, proboha! 🤦‍♀️

Já nevím, jestli to má „půvab“ nebo nemá. Už jsme měli tajný spolek, zradu voličů politikem, teďka máme „půvab“, vlastně, normálního stavu. Já fakt nevím, s čím ještě přijdeš, vážně ne! 🙈😅🤪

https://www.vox­.com/identiti­es/2017/8/19/16152166/se­xualized-fascism-nazisploitation-alt-right
https://www.spi­egel.de/fotos­trecke/fkk-in-der-ddr-aufstand-der-nackten-fotostrecke-106942.html
https://www.ku­dyznudy.cz/ak­tuality/zidov­ska-praha-je-fenomen-ktery-nema-ve-svete-obd
*) PKP u nás měla peáge do roku 1953 na trati Ścinawka Średnia – Otovice – Meziměstí – Mieroszów, jezdily po ní ale jenom nákladní vlaky, my jsme, naopak, měli a máme peáge na úseku Jindřichov ve Slezsku – Głuchołazy – Mikulovice. Poláci postavili na obou hranicích rampu, před kterou vlak zastavil, na každý představek na každé straně každého vagonu naskočil příslušník polské hraniční stráže, ve vagonech musela být zavřena okna a zataženy závěsy, a tak se dojelo do Głuchołaz. Tam se muselo zastavit, je tam úvrať, pohraničníci seskákali z představků a namířili na dveře vlaku samopaly; bylo zakázáno otevřít okna i oddělat závěsy, o otevření dveří ani nemluvě! Až se přešiboval parovoz, pohraničníci naskákali na představek a jelo se směr Mikulovice. Na hranicích byla, zase, rampa k pozorování vlaku, vlak zastavil, pohraničníci seskákali z představků a konečně bylo možné odhrnout závěsy a otevřít okno. Přátelé v socialistickém táboře, no! 😅
**) S kamarádem, co bojoval v sovětsko – afghánské válce (ale raději tam vůbec nebyl!), a k tomu byl horolezec, jsme, nedávno, probírali hygienické návyky „Arabače“: ano, pokud žijí ve městě, tak tam jsou relativně normální, prostě si perou hábity v pračce a myjí si tělo vodou a mejdlem. Ale pokud žijí na poušti ve stanu, tak tam si neperou hábity v pračce, protože tam a) není voda, b) není elektřina a nemejou si tělo mejdlem a vodou. Ne. Oni se drhnou pískem, chlapi zvlášť, ženské zvlášť, ale jak to přesně dělají, to neví – nikdy to nebudou dělat před tebou. Oni mají tři Leintuchy, no prostě košili po kotníky, všecky jsou ze 100% bavlny: ten spodní je bílý, na něm je černý, na něm je bílý, a pokud je extra mocny hic, tak je ještě čtvrtý – černý. Funguje to tak, že v tom spodním, bílým, se zpotí, jak v sauně, a protože ten Leintuch je volný, tak vznikne komínový efekt, proudí tam Luft a „Arabače“ to chladí. Ten druhý, černý, se rozpálí slunkem, ale ne zase až tak moc, protože je na něm ten třetí – bílý. Tím, jak je rozpálený slunkem, tak do sebe ssaje přebytečnou vlhkost z toho prvního, a jak je horký, tak ji okamžitě předá tomu třetímu – bílému, no a v tom hicu se to okamžitě odpaří. A když je velký hic, tak by se to nestačilo odpařovat, tak mají ten čtvrtý, černý – ten se tak rozpálí, že to ani nestačí ssát a okamžitě je to v Luftu! Večer mají, samozřejmě, Leintuchy, hlavně ten spodní, mokré. Tak to svlečou, „Leila“ jim nachystá včerejší Leintuchy, a ty si oblečou na spaní. Ono na tý poušti je v noci kolem 10°C, takže na spaní si obléknou čtyři Leintuchy – a jdou spát. „Peřinu“ nemají. Ty mokré Leintuchy „Leila“ rozprostře na východní straně stanu a zatíží kameny. Ráno, jakmile vyleze slunko zpoza obzoru, je okamžitě hic nevídaný, a ten sluneční žár, v tom horku, spolehlivě Leintuchy nejen vysuší, ale i „vypere“, prostě vypálí veškeré pachy a choroboplodné zárodky. Tak to dělají stovky let.

zjentek

Pro mě osobně je tragédií jediné. →V každé kultuře existují zlí lidé 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Ale možná i v této domnělé tragédii je smysl (pámbů to zjevně jaxi nedotáhl, řeklo by se, ovšem co když přesně vědělo co dělá, navíc v každičkém atomu je prý ono vědomí, ono VŠECHNO.)

plebs

Časem se to srovná a Evropa se pomíchá na př. v USA žijou spokojeně vedle sebe, Havajci, Ami indiáni, asijští Amíci, Afroamíci a další.