Kepler

Jste naštvaní, nebo nové rozhodnutí vlády přijímáte bez reptání a s pochopením?

Od zítřka budou opět povinné roušky ve vnitřních prostorech s pár výjimkami.

Nejlepší odpověď
Drap

Neřeším to, jsou věci které přicházejí a odcházejí bez toho aby je bylo možné ovlivnit. Ono se snadno kritizuje co kdo řekl a co udělal. Myslím, že se opravdu snaží dělat potřebné bez ohledu na to, zda se to nám líbí nebo ne. V takovéto situaci je každé rozhodnutí velmi obtížné. Nechtěl bych být na místě vlády.

Další odpovědi
da ny

Nejsem naštvaná. Není důvod.
Nechápu nesmyslné „rozvolnění“ (všude, kromě nemocnic bez roušky).
Všude kolem nás je sousedé v uzavřeném prostoru stále nosí.
Přestože se nám na jaře „vysmívali“ a pochybovali (Němci).
Kolik je to dní, kdy se vláda postavila ke znovuzavedení roušek
proti ministru zdravotnictví (který dal na doporučení odborníků)?

Nyní sklízíme „úrodu“ a jsme vystaveni izolaci ze strany některých států
Reptání mají Češi asi v nátuře.
Jsou nedisciplinovaní a jako utržení ze řetězu

aliendrone

Mám na háku, spíš mne trápí CO zase vymyslí v ekonomické sféře. :(

elkon

Naštvaní můžeme být hlavně na ty, kteří to svojí nezodpovědností rozšiřují. Hygienici, potažmo vláda pouze hasí „požár“.

anonym

Chápu to v rámci možností. Ale vadí mi, že vláda nevěří lidem.

Emefej

S reptáním a s nepochopením. Pan premiér říkal, že žádná plošná opatření nebudou a druhou vlnou straší opozice. Podle semaforu je náš okres je bílý, čili nulové nebo nízké riziko. Rouška, kterou vláda seniorům slibovala poslat na jaře stále nepřišla.

Justin1

Já to vítám. Roušku jsem v hromadné dopravě a v obchodech nosil, i když to povinné nebylo, protože roušku nosím kvůli ochraně a ne proto, že to někdo nařídil, ale pokud si tolik lidí nedokáže smysl nošení roušek uvědomit a je jim příjemnější přispívat k šíření nemoci než k boji proti jejímu šíření, tak se jim nošení roušek musí nařídit, jinak budou hledět jenom na svoje okamžité pohodlí a na to, z čeho budou mít pro sebe z krátkodobého hlediska prospěch bez ohledu na to, na úkor kolika jiných lidí to bude, spolupracovat nebudou a budou čekat, že když se kvůli jejich nespolupráci situace vymkne z kontroly, tak to za ně vždycky někdo vyřeší.

CTTON

Co s tím může obyčejný smrtelník dělat, maximalně skočit z mostu.

RyuzakiKate

Myslím, že se nemuselo čekat na rozhodnutí vlády, ale řídit se dle vlastního uvážení a něco si nastudovat o chování virů. Dle mě je to dobře, přijde podzim, lidi budou méně venku, tím pádem ubude v těle i vitamin D a s přesunem dovnitř budeme dýchat převážně suchý vzduch, a to se viru moc líbí. Sice ještě nevíme, jak přesně se tento vir chová, ale opatření jsou na místě z hlediska např. bezpříznakové infekce.