Pokud to spáchá v remisi, tak je to zločin. To mi řekla jedna psycholožka přes mobil. Nebo to hyla doktora. Teď nevím. Je to dlouho.
Ten psychotik ale nechce nikomu ublížit, když plně propuknou příznaky jeho nemoci.
Je to stejné jako kdyby zdravý člověk byl opilý, či se jednalo o feťáka?
Zajímavá 0 před 38 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
Rokio,
od maturanta bych takovou otázku, obzvláště nečekala :/
Měl by vědět, že vražda je zločin, spáchaný člověkem,
který se nedá morálně ospravedlnit.
Ten, kdo vraždí, páchá zločin, s ÚMYSLEM někoho usmrtit!
Tak, k čemu ta otázka?!
Zabití a vražda, to je něco, jako nebe a dudy…..
https://www.cmhcd.cz/stopstigma/poradna/psychiatr/ridicsky-prukaz-schizofreni
Upravil/a: da ny
0 Nominace Nahlásit |
Právní odpovědnost v takových situacích může být komplikovaná. Pokud osoba trpící schizofrenií potenciálně nerozumí realitě nebo jejímu jednání během epizody, mohou být tyto faktory zvažovány soudem při rozhodování o vině či trestu.
Vždy záleží na konkrétních okolnostech – například na tom, zda osoba byla v době incidentu adekvátně léčena, zda jí byla diagnostikována schizofrenie a jak hluboké byly její psychotické stavy.
Účinky alkoholu a drog nejsou úplně srovnatelné s duševními chorobami. Zatímco alkohol a drogy si člověk dobrovolně zvolí užívat, duševní choroby jsou onemocnění, která jedinec neovlivní.
To ovšem neznamená, že by taková osoba byla automaticky zproštěna odpovědnosti. Pokud byl například schizofrenik v relapsu nebo remisi schopen pochopit, že je nebezpečí pro sebe a pro ostatní, a přesto se rozhodl řídit auto, mohl by být soudem shledán vinným.
Zkrátka, hodnocení vinění a rozhodování o trestu je komplexní proces, který zohledňuje mnoho faktorů. Důležité je také zmínit, že samotné DM nezbavuje člověka trestní odpovědnosti. Každý případ je individuální a posuzuje se podle konkrétních okolností. Proto je tato otázka spíše na právníky a soudy.
0
před 38 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Ano. Je to trestáno tak, jako by to udělal „zdravý“ člověk.
0
před 38 dny
|
0 Nominace Nahlásit |