Kepler

Které opatření nouzového stavu považujete za zbytečné nebo málo účinné?

Za mně: uzavření většiny obchodů. Třeba domácí potřeby, železářství, papírnictví apod. Mnoho lidí tam nechodí a když tak mohou čekat venku s patřičnými rozestupy, tak jak se to praktikuje u nás v jedné lékárně. Živnostníky to může stát existenci, lidi jsou naštvaní a stát to taky přijde na nemalé peníze.

Nejlepší odpověď
Edison

Otázka je položena manipulativně. Ale přes to odpovím: Doblé je každé opatření, které směřuje k naplnění udržení sociálního odstupu a bariérová opatření (roušky, rukavice). V zásadě by se tedy musel udělat alespoň parettův diagram, kde by se účinnost jednotlivých opatření EXAKTNĚ ověřila a pak podle toho ta mizivě účinná odstraňovat. Obecně myslím, že tak nějak to i epidemiologové dělaj, ale do jejich kuchyně nevidím. Ono je k tomu potřeba postavit další dva podobné grafy a to je graf vlivu opatření na ekonomiku a třetí vliv opatření na sociální vztahy. Rozhodně to tedy není jednoduchá kuchyně, jako je třeba chemie (kterou mimochodem taky neovládám).

Další odpovědi
led

Každé opatrenie, ktoré dokáže znížiť úmrtnosť, aj za cenu straty časti príjmu, je dobré opatrenie. Aj za cenu dočasnej straty finančného príjmu. Ak pozriete do histórie, z každej katastrofy ľudstvo ako celok povstalo silnejšie. Chápem, že je to kruté voči tým, ktorí prišli o životné istoty, pri svojich nízkych príjmoch na živobytie. Hlavne, ak napriek veľkým finančným stratám, sa nájdu ľudia, jednotlivci i skupiny, ktorí na tomto zarábajú a upevňujú si moc.
Stredoveké veštenie zo sklenenej gule: „príde čas, keď mor ustúpi a vstanú noví bojovníci a kráľovstvá zmenia svoje hranice.“

icurusL

Trošku odbočím.

Jakékoliv opatření.
Možná jsem sadista ale všichni by se měli nakazit. Pár lidí možná zahyne, ale už se to nebude šířit dál protože už by se to nemělo kam šířit.

Pepa25

Souhlas, malé obchody byly uzavřeny, ale supermarkety a velké e-shopy posílily …

Kepler

Edison: chtít po někom názor a demokraticky předložit ten svůj je manipulativní? Já ho přece nikomu necpu, můžeš klidně oponovat!

Edison

Podívej se třeba odpověď icurusLa. Ten byl k odpovědi domanipulován. Manipulativní otázkou se nemusí nutně někomu vnucovat názor. Manipulativní otázka předjímá odpověď. Na tvou otázku se přesně vnuceje odpověď „všechna“.

Edison

IcursL: Já si to tuhle počítal: Pokud bychom nic neudělali, vyšlo mi jen v ČR 150 000 mrtvých. Tolik jich je aktuálně na celém světě.

https://medium­.com/@krivka.a­dam/koronavirus-pro%C4%8D-mus%C3%ADme-jednat-hned-6136d561d955

https://medium­.com/tomas-pueyo/koronavirus-kladivo-a-tanec-e6ba3281ca51

Vřele doporučuji si to přečíst. Pomalu a přemýšlet. Klidně můžeš i s karkulačkou v ruce.