Avatar uživatele
jirka F

Máme tedy počítat s tím, že se situace bude zhoršovat? Jak to vidíte vy?

Četl jsem že prý zakážou plošně hromadné akce nad určitý počet osob jaký počet jsem zatím nečetl.Já si myslím že situace není zatím tak hrozná ale asi časem uvidíme.

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone, DoTazatel před 1581 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Zopakuji: Nikdo nevidí do budoucnosti, nikdo nevíme, co kdo udělá, neb ani „oni“ nevědí, jak se přesně situace vyvine. Z logiky věci vyplývá, že se zhoršovat bude. Těžko ovšem predikovat jak moc.

Pak k tomu dodám: Připraveným štěstí přeje. Optimista je jen špatně informovaný pesimista. Optimistu nelze příjemě překvapit. A mnoho dalšího.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… no, vono se říká: ještě nebylo tak špatně, aby nemohlo bejt hůř …

… je snad jasné, že v případě (jakékoliv) epidemie je vhodné zamezit srocování většího množství lidí … ale je otázka, jestli to Babišovi projde, voni totiž chvilkaři budou tvrdit, že to sem dotáhl schválně, aby mohl zakázat jejich demonstrace …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JájsemRaibek

Jak jsem již uvedl u odpovědi v předešlé otázce, zbytečná hysterie.
Divím se jedné věci. Před pár lety (2014) se u nás objevila nákaza virem ebola, přičemž tak velká panika nevznikla a to různé kmeny viru ebola způsobují epidemie s mírou letality dosahující 50–90 %. Já osobně bych se bál tohoto filoviru než dnes obávaného koronaviru. Jenže tehdá se nic nedělo, lidi nenakupovali, politici nerozhodovali atd..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Že se situace bude zhoršovat, alespoň po jistou dobu, se dá předpokládat. Jak to ale chtějí řešit s nákupy ve velkých obchodních centrech, které jsou pro každého nutností (tím nemyslím předzásobení panikářů), je mi záhadou. Když se tam nacházejí stovky lidí, tak je to taky hromadná akce, nebo ne?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

Samozřejmě, že se bude zhoršovat. Průběh každé virové pandemie má v hrubých rysech podobný průběh. Nástup a zprvu poměrně strmý nárůst, stagnace a pozvolný pokles až do vymizení. Nevím, proč by tomu v tomto případě mělo být jinak. Zatím jsme na úplném začátku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Já jen vím, když nákaza přijde na hospodářská zvířata včetně drůbeže, tak se prostě vybijí celé chovy. Tak ti nevím, proč my lidé máme mít furt nějaké extra úlevy, nechápu nic…

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Mc Merkurion Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Jsem přesvědčen, že se situace ještě zhorší. Už jen proto, že se na tom dá TOLIK vydělat, zamysli se nad tím. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Na tuto otázku je asi jediná odpověď. Média vždy hledají senzacechtivá témata, aby zaujaly své čtenáře či diváky. Za tímto účelem často situaci přibarvují a zveličují a ne vždy jsou poskytovány relevantní a odpovídající informace. Zatím rozhodně nepropadat panice a zachovat klid a rozvahu.
Virus může napadnout kohokoliv, kdo je nákaze vystaven a dostane do těla potřebnou dávku viru, jež je schopna u něj onemocnění vyvolat. Postihuje tedy i naprosto zdravé a imunokompeten­tní osoby.

Upravil/a: dudu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Zprávy od odborníků senioři zůstávat doma mladí jim mají nakupovat a nejvíce hrozí nebezpečí občanům nad 80 let.
Takže žádné strachy všechno je pod kontrolou, ovšem nejvíce záleží jak se bude poslední čínský komunistický výrobek chovat a rozšiřovat během dalších dní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Nikdo z nás, ani odborníci nedokáží doposud určit jak se bude nákaza šířit dál. Musíš se nechat překvapit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

Kepler: u vás už koloniály a malé sámošky zrušili?

před 1580 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

@zjentek: … něco na tom bude …

před 1581 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Ani by se nemuselo zacházet do nějakých extrémů. Stačilo by zlikvidovat vše v rozsahu řekněme pouhých 50m po trase nakažených. D;

před 1581 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Já'jsemRaibak: Srovnáváš nesrovnatelné. Zatímco koronaviry se šířej kapénkově, tedy na sice malou vzdálenost, ale v relativně velkém objemu, ebola se přenáší úplně jinak: „Mezi lidmi se ebola šíří prostřednictvím přímého tělesného kontaktu. Pacient se tak může nakazit při pohlavním styku s nemocným nebo také při kontaktu s krví či jinými tělními tekutinami. Onemocnět může také nepřímo, a to skrze manipulaci s předměty, které jsou znečištěné tělními tekutinami infikovaných osob. Proto často onemocní právě zdravotní personál, který manipuluje s nesterilizovanými lékařskými nástroji.“

Nakažlivost eboly je tedy výrazně nižší, než koronou. Naproti tomu smrtnost eboly se pohybuje od 20 do 90%, záleží na schopnech společnosti nakažené včas zachytit.

před 1581 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek