jirka F

Máme tedy počítat s tím, že se situace bude zhoršovat? Jak to vidíte vy?

Četl jsem že prý zakážou plošně hromadné akce nad určitý počet osob jaký počet jsem zatím nečetl.Já si myslím že situace není zatím tak hrozná ale asi časem uvidíme.

Nejlepší odpověď
Edison

Zopakuji: Nikdo nevidí do budoucnosti, nikdo nevíme, co kdo udělá, neb ani „oni“ nevědí, jak se přesně situace vyvine. Z logiky věci vyplývá, že se zhoršovat bude. Těžko ovšem predikovat jak moc.

Pak k tomu dodám: Připraveným štěstí přeje. Optimista je jen špatně informovaný pesimista. Optimistu nelze příjemě překvapit. A mnoho dalšího.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… no, vono se říká: ještě nebylo tak špatně, aby nemohlo bejt hůř …

… je snad jasné, že v případě (jakékoliv) epidemie je vhodné zamezit srocování většího množství lidí … ale je otázka, jestli to Babišovi projde, voni totiž chvilkaři budou tvrdit, že to sem dotáhl schválně, aby mohl zakázat jejich demonstrace …

JájsemRaibek

Jak jsem již uvedl u odpovědi v předešlé otázce, zbytečná hysterie.
Divím se jedné věci. Před pár lety (2014) se u nás objevila nákaza virem ebola, přičemž tak velká panika nevznikla a to různé kmeny viru ebola způsobují epidemie s mírou letality dosahující 50–90 %. Já osobně bych se bál tohoto filoviru než dnes obávaného koronaviru. Jenže tehdá se nic nedělo, lidi nenakupovali, politici nerozhodovali atd..

Kepler

Že se situace bude zhoršovat, alespoň po jistou dobu, se dá předpokládat. Jak to ale chtějí řešit s nákupy ve velkých obchodních centrech, které jsou pro každého nutností (tím nemyslím předzásobení panikářů), je mi záhadou. Když se tam nacházejí stovky lidí, tak je to taky hromadná akce, nebo ne?

orwell

Samozřejmě, že se bude zhoršovat. Průběh každé virové pandemie má v hrubých rysech podobný průběh. Nástup a zprvu poměrně strmý nárůst, stagnace a pozvolný pokles až do vymizení. Nevím, proč by tomu v tomto případě mělo být jinak. Zatím jsme na úplném začátku.

zjentek

Já jen vím, když nákaza přijde na hospodářská zvířata včetně drůbeže, tak se prostě vybijí celé chovy. Tak ti nevím, proč my lidé máme mít furt nějaké extra úlevy, nechápu nic…

aliendrone

Jsem přesvědčen, že se situace ještě zhorší. Už jen proto, že se na tom dá TOLIK vydělat, zamysli se nad tím. :)

dudu

Na tuto otázku je asi jediná odpověď. Média vždy hledají senzacechtivá témata, aby zaujaly své čtenáře či diváky. Za tímto účelem často situaci přibarvují a zveličují a ne vždy jsou poskytovány relevantní a odpovídající informace. Zatím rozhodně nepropadat panice a zachovat klid a rozvahu.
Virus může napadnout kohokoliv, kdo je nákaze vystaven a dostane do těla potřebnou dávku viru, jež je schopna u něj onemocnění vyvolat. Postihuje tedy i naprosto zdravé a imunokompeten­tní osoby.

Kryšpín

Zprávy od odborníků senioři zůstávat doma mladí jim mají nakupovat a nejvíce hrozí nebezpečí občanům nad 80 let.
Takže žádné strachy všechno je pod kontrolou, ovšem nejvíce záleží jak se bude poslední čínský komunistický výrobek chovat a rozšiřovat během dalších dní.

Drap

Nikdo z nás, ani odborníci nedokáží doposud určit jak se bude nákaza šířit dál. Musíš se nechat překvapit.

Pepa25

Kepler: u vás už koloniály a malé sámošky zrušili?

Mc Merkurion

@zjentek: … něco na tom bude …

zjentek

Ani by se nemuselo zacházet do nějakých extrémů. Stačilo by zlikvidovat vše v rozsahu řekněme pouhých 50m po trase nakažených. D;

Edison

Já'jsemRaibak: Srovnáváš nesrovnatelné. Zatímco koronaviry se šířej kapénkově, tedy na sice malou vzdálenost, ale v relativně velkém objemu, ebola se přenáší úplně jinak: „Mezi lidmi se ebola šíří prostřednictvím přímého tělesného kontaktu. Pacient se tak může nakazit při pohlavním styku s nemocným nebo také při kontaktu s krví či jinými tělními tekutinami. Onemocnět může také nepřímo, a to skrze manipulaci s předměty, které jsou znečištěné tělními tekutinami infikovaných osob. Proto často onemocní právě zdravotní personál, který manipuluje s nesterilizovanými lékařskými nástroji.“

Nakažlivost eboly je tedy výrazně nižší, než koronou. Naproti tomu smrtnost eboly se pohybuje od 20 do 90%, záleží na schopnech společnosti nakažené včas zachytit.