Avatar uživatele
Sanndy12

Môžem mať v lietadle elektroniku (Macbook, Apple Watch, AirPods)?

Zdravim, za pár dní letíme do Turecka (Antlaya) spoločnostou Smartwings, no a ja neviem či si zo sebou môžem vziať macbook,či mi ho na letisku nemôžu zobrať alebo niečo aj ked viem že ho mám dať na kontrolu(čital som nejake všeobecne pravidla na letiskach) ale aj tak sa chcem pre istotu tu ujistiť.
A čo sa týka dalšej elektroniky napriklad Airpody alebo Apple Watch? Múžem ich mať priamo na sebe alebo dke ich mam dať?
Máte s tým nejake skusenosti? Brali ste si niekedy takto notebook sebou?A možem ho mať pri sebe priamo v lietadle a použivať nemusim ho davať do kufra?Díky

Zajímavá 0 před 68 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Zeptej se u letecké společnosti.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Info: https://www.le­tuska.cz/maga­zin/vychytavky-na-cesty/elektronika-do-letadla
😄

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Najlepšie je pozrieť na stránku leteckej spoločnosti, ktorou letíte.
Všeobecne platné u všetkých spoločnostiach: – Elektroniku nepoužívajte počas štartu/pristátia – Na počúvanie audio používajte sluchátka – K používaniu spotrebnej elektroniky sa riaďte podľa pokynov posádky –

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Áno, môžete mať osobnú elektroniku vo vašom príručnom batožení, vrátane Macbooku, Apple Watch a AirPods. To zahŕňa notebooky, tablety, e-knihy, mobilné telefóny, hudobné prehrávače, digitálne fotoaparáty a podobne.

Na kontrolnom stanovisku bezpečnosti však budete musieť svoju elektroniku, vrátane notebooku, odobrať z batohu alebo tašky a umiestniť ich do plastovej nádoby, kde prejdú samostatnou kontrolou.

Počas letu môžete používať svoj notebook alebo inú elektroniku, pokiaľ je lietadlo v režime letu a nie je to v rozpore s pokynmi posádky. Káblové slúchadlá môžete používať počas celého letu vrátane vzletu a pristátia. Bezdrôtové slúchadlá alebo AirPods môžete používať len keď je lietadlo v režime letu a je to povolené pokynmi posádky.

Vaše Apple Watch a iné nositeľné zariadenia môžete mať na sebe počas celého letu.

Toto sú všeobecné pokyny pre letecké spoločnosti, ale vždy sa odporúča skontrolovať konkrétne pokyny leteckej spoločnosti, ktorou letíte.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Zjisti si konkrétně u letecké společnosti, příp. na stránkách letiště.
Pokud si dobře pamatuju, tak tato elektronika ani nepatří do zapsaného zavazadla (kufru) ale jen s sebou do palubného zavazadla. Nutno vyložit extra ke kontrole na bezpečností prohlídce. Zda je možno používat za letu: Informuj se u své letecké společnosti. Obvykle notebooky v letovém režimu je možné zapnout až po vzletu, mobily v letovém režimu je možné používat i při startu-přistání.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek