_136

Myslíte si, že ukrajinští uprchlíci, kteří jsou momentálně v ČR, budou chtít pokračovat do západní a severní Evropy?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Ne. Momentálně tu jsou především ti, co mají nějakou vazbu na Česko nebo jim to někdo doporučil (jen malá část to brala, aby se dostali kamkoliv). Spíš ti další, co přijdou, budou (i budou muset – viz diskuse o kapacitách) pokračovat dál.

Další odpovědi
Viktorie II.

Samozřejmě, co by dělali ve zbídačené zemi?

Drap

Myslím, že jen menší část

da ny

Samozřejmě, že jdou na západ, do Vídně, do Německa, Holandska (zprávy českých TV), severských zení atd. Do celé Evropy. V UK je nechtějí/vracejí (někdo už tady dával odkaz na článek). Zatím hlavně ti Ukrajinci, kteří jdou za příbuznými a známými do západních zemí Evropy, kde mají zázemí.
Až bude v ČR přeplněno (oficiálně ještě 50 tisíc, ke stávajícím 200), budou přihjímat i další státy (opět ze zpráv českých TV, ČT1).
Ti/ty s jedinou igelitkou a bez peněz, zatím ne, :/ Jsou vděční i za tělocvičnu, pro první dny (lůžko, strava, ošacení, klid).

zjentek

A proč by zbůhdarma chodili po Zemi, když ČRdel jim všeho nasere horem spodem!!?

(Hej BĚDA to někdo smaže bo jsem se k věci vyjádřil nejcitlivěji co jsem jen dokázal a že jsem se přemáhal!)