Kazatel

Není pošetilé se domnívat, že následky osmiletého řádění předchozích vlád je možno uvést do pořádku za pár měsíců?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jak pro koho. Jsou mezi námi tací, kteří pevně věří, že na Vánoce přilétá Ježíšek a dává dárky pod stromeček. Nebo tací, kteří jsou skálopevně přesvědčeni o tom, že házení papírů do volebních uren dle současného způsobu může něco změnit (myslím k lepšímu). ;) :D :D

Asi takhle – připusťme naprosto UTOPICKOU představu, že by nám vládli lidé, kteří by opravdu vážně chtěli něco k lepšímu změnit (pochopitelně myslím pro veřejnest, nikoliv jen pro sebe). I kdyby na to měli VĚČNOST, stejně by NIC nezmohli. Proč? Princip je stejný, jako když urazíš ve zdi kohoutek a do místnosti teče proud vody. Můžeš vzít kyblíček, hadr a začít vytírat, můžeš to dělat opravdu usilovně, doslova se štvát xmrti – a CO? Nejenže nevytřeš dosucha, ale naopak vody bude navzdory tvé snaze neustále přibývat.

Nemá smysl vytírat dokud nezastavíš příval vody, neuzavřeš přívod vody. A stejně tak nemá cenu očekávat změnu k lepšímu, dokud nevyřešíš principiální chyby systému. :)

Další odpovědi
Ametyst

“Řádění předchozích vlád” je jako emotivní zavádějící titulek Seznamzpráv. Které neinformují, ale vyrábějí emoce. Nikdo nemá snahu nic napravovat. Vlády si stejně jezdí pro instrukce do Bruselu. Když každý ví, že jsme montovna, může si snad zároveň s tím myslet, že jsme suverénní stát, který chce být montovnou? Trochu myslet v souvislostech neuškodí.

hapiky

Nejprimitivněji se chovají premiéři, kteří jen blafují a nic zásadního nedělají, jen rozhazují na všechny strany a samozřejmě nezapomínají dotovat své firmy, tak s takovýma jen do krachu. Podvody ve formě „přihrávek“ dělali všichni premiéři, ale někteří alespoň tak katastrofálně nezadlužovali stát.
Když se zásadním způsobem premiér přičiní o vzestup ekonomiky, je možné udělat i nějaký dluh. Když je neschopný a dělá hlavně jen to, aby nebyl „jen“ druhý nejbohatší v Česku, bude náprava dlouhodobá.
Nejhorší je, že když by se náprava jakž takž povede, přijde druhý vykuk, a vše začne znova.

zjentek

Prosím nevytrubovat do světa hoaxy a ČÍST FAKTA>>>https:/­/www.novinky.cz/do­maci/clanek/ba­bis-fialovi-se-do-prvni-linie-nechce-40384060#dop_­ab_variant=0&dop_sou­rce_zone_name=no­vinky.sznhp.box&dop_req­_id=kZ4WxODQ9Gr-202201151050&­dop_id=40384060&sou­rce=hp&seq_no=1&ut­m_campaign=&ut­m_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz

hapiky

Ametyst: Jako obvykle přeháníte.
Řekněte mě prosím, jestli je lepší pro Čechy chodit do práce, byť do montovny, nebo doma ležet v posteli, čumět do stropu, nebo na internet.
Ke všeobecné technické vyspělosti jsme se díky komunistům a CCCP nedostali, tak měli bychom být rádi i za ty montovny.
Z historie víme, že i úspěšný montér či řemeslník se může dopracovat na továrníka (pro dnešní dobu obrazně řečeno).

Ametyst

Hapiky: od té doby, co jsme v EU, jenom ztrácíme. Zajímavé, že kritizujete naši technologickou nevyspělost před rokem 89, když jsme přitom byli soběstační a nemuseli spoléhat na čínskou kvalitu a podřadné náhražkové potraviny z dovozu. Teď dovážíme kdeco, i ty ochranné pomůcky. Když myslíte, že je to v pořádku, Brusel je o tom přesvědčen. Buďte také. O tom ležení na gauči – vlády přece chtějí, aby lidé byli na nich závislí. Proto se likviduje malé podnikání. Malý byznys zkrachuje a jde na úřad práce, což vlády chtějí. Samostatnost se musí vymýtit. Včetně samostatného vyhodnocení rizik očkování. Všechno do sebe skvěle zapadá pro ty, co jsou schopni vidět souvislosti.

hapiky

Ametyst: Tak černý to nebude, ale nevadí mě, když má někdo jiný úhel pohledu.

zjentek

Ametyst, tvá slova by se dala (MĚLA!!!) tesat! (;

Ametyst

Zjentku, děkuji. 🙂 Možná bych měla napsat knížku, dokud si něco pamatuju. Jenomže kdo v této poblblé době vydá knížku dobrovolně neotečkovaným? 🙂

df

O jaké principiální chyby se jedna?

aliendrone

df>>> Promiň, ale samotný fakt, že je nevidíš znamená, že nemá smysl o nich diskutovat. Bylo by to stejné, jako kdybys chtěl vysvětlit M-teorii bez elementárních znalostí fyziky. Neřešitelný úkol. :)

zjentek

Alien, PŘESNĚ! Co je to ta emteorie? (;

aliendrone

zjentek>>> To je teď Keplerův studijní boj. K tomu se ještě časem dostanu a už se na to těším. ;) :)

hapiky

Když se ti podaří vylézt z bahna, musíš nejprve odstranit pijavice.