zjentek

Proč se někdy při vaření poklička na hrnec obalí ještě fólií, jako je alobal?

Zaslechl jsem to říkat respektovaného kuchaře, když dával cosi na plotnu. Zaslechl jsem: „Posledním výjimečným krokem je dát folii na pokličku“… No a přikryl hrnec pokličkou obalenou alobalem 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Odpovědi
elkon

Normální člověk se dokáže toho kuchaře zeptat.

led

Možno má táto teória aj praktický význam…
Zabaliť pokrievku do alobalu je lepšie, než zabaliť celý hrniec do alobalu, len aby nám neunikli pachy a vône vareného jedla
A prečo nezabaliť hrniec do uterky? tá by teplo ohňa nevydržala… 😉

Dochy

Může to dále zaizolovat teplo – tj. méně utíká vrchem, stačí menší výkon pro vaření-dušení, což může být kromě úspory energie dobré i v tom, že je vařená věc více v klidu a může tak zůstat víc pohromadě. V některých případech by to mohlo snížit pravděpodobnost připálení.
Čistě mé teorie, ještě jsem alobal na poklici asi neviděl.

zjentek

Elkone, my spolu bohužel nemluvíme. A abys rozuměl, nenormálního to ze mě ještě nedělá.

Ale bych byl docela vděčný, kdybychom spolu nemluvili my dva, já a ty. Děkuju.