cappuccino

Proc tolik Americanu zvyka zvykacky?

Vsimli jste si nekdy, kolik Americnu zvyka? Treba ve filmech o americkych vojacich zvyka vetsina. Je to jenom zvyk nebo to ma i jine priciny?

Nejlepší odpověď
Drap

Jiný kraj, jiný mrav. V Americe žvýkačky začaly, svého času to byla prý velká moda, žvýkali snad všichni. Vojáci žvýkačky fasovali a myslím, že je fasují doposud. I z toho může pramenit tento zvyk.

Další odpovědi
Filip84

Všecko má příčiny – i zvyk! 😉

I. Žvýkací guma je Gringo vynález. Vynalezl jí v roce 1869 Thomas Adams z New Yorku. Také největší fabryky na výrobu žvýkaček jsou v Gringolandu.

II. Gringos jsou, docela, gumy. Proč by nežvýkali žvýkací gumu, když jsou gumy? 😂 Ne, vážně: žvýkací guma měla, svého času, masivní propagandu, která se nazývá reklamou. A Gringos jsou propagandou velmi silně ovlivnitelní.

III. Gringos mají všeho velkou spotřebu. Tradiční (Whirlpool) Maytag Washer má několikanásobně vyšší spotřebu vody, a tím pádem i elektřiny, než stejně velká evropská, nebo japonská, pračka. Zato pere hůř a víc ničí prádlo – a to se vyplatí, Gringos utrácí víc za prádlo! 😎😂 V roce 1938 byla spotřeba cigaret na osobu a rok v Německé říši něco přes 500 ks. V Gringolandu cca 1,360 ks! Žvýkací guma je Gringo vynález. Gringos jsou gumy. Žvýkací guma se vyrábí v Gringolandu. Proč by jí, proboha, Gringos neměli mít obrovskou spotřebu!? 😂

IIII. Žvýkací guma je jako ketchup: pomáhá přežít Gringo žrádlo! Batáty prosypané třtinovým cukrem, na tom Marshmallow, a to celé se zapeče. Nahoru jahůdku, McCheese k tomu a, samozřejmě, že se nesmí zapomenout na hromadu pommes frites, které bramboru neviděly ani z rychlíku, a v mrazáku čekaly na konsumenta od korejské policejní akce. Dá se to žrát? Ne, nedá se to žrát – proto, taky, v Gringolandu tak frčí etnické restaurace. Jak, teda, sežrat Gringo žrádlo a nezemřít při tom? McKetchup – to je vynález! A po večeři žvýkací guma Wrigley´s. Je to americké, je to správné! 😂

V. Gringos mají hodně pacientů s hlavou. A hodně neurotiků. Zároveň moderní je nekouřit, tabák je drahý a poslední Bobby, co kouřil blíže, než 100 ft od federální školky, byl zastřelen mírovým důstojníkem. 😂 U žvýkačky to nehrozí, pokud jí, teda, Tony nezahodí na ulici – za to je smrtící injekce! 😂

VI. Gringos jsou konservativní. Familie je v Gringolandu od roku 1926, a už prapraděda žvýkal žvýkací gumu. Je to tradice! 😂

A, samozřejmě, ještě z dalších 121 jiných, ale podobných, důvodů! 😎

led

Prežúvavec pri žuvaní nemyslí.

elkon

Protože ji vynalezl Američan Thomas Adams a vyrábí se od roku 1869. Takže to mají zažité po generace.

zjentek

Američané žvýkají gumu. Žvýkání gumy je nonsense. My ochotně kráčíme ve šlépějích Američanů. Vedeni vidinou Gringos konání. Bo nám dává hluboký smysl.

Je třeba dát si věty do kontextu. Dobré ranko, Cappuccinko! 🥰

da ny

Americký Neandrtálec., musí vehementně mlít „hub*u“. Žádné převalování
žvýkací gumy v ústech.
U národního zvyku, neumí zvážit nevhodnost „mletím pantem“. 😉
Kdyby nemlel, tak by nebyl žádný „keep smiling“.
ale mlátili by hlavou do zdi, nebo kladivem do všeho.
Když je nikdo nevidí, jsou schopní mlátit židlemi a PC shazovat ze stolu. 😉

Takže sezení u psychologa, psychiatra a žvýkačka (zažene stres a napětí),
uklidní.

cappuccino

Nedavno byl v Show Jana Krause Rytmus a celou dobu zvykal. Prislo mu to hodne nevkusne, ale Kraus ani nijak nereagoval.

plebs

Snížení stresu, udržení bdělosti někdy potlačení chuti k jídlu / což v USA ani v ČR nefunguje /.
Ovšem i v Česku je to kvalitní zvyk na př. když přijde mladá, pohledná dáma / v rozletu 20–25 jar / na pohovor o zaměstnání a celou dobu přežvykuje je dojem úchvatný, nebo u lékaře případně u soudu.