Lgee

Proč většina lidí na akciích tratí?

Je to hodně těžké, nebo si lidé představují že koupí akcie za pár tisíc a za rok je prodávají za milion? :D

Odpovědi
anonym

Přečti si dekret Miloše Zemana.

orwell

Proto, aby menšina mohla vydělat. Prostě musíš mít správné informace, to je základ. Kdyby žil Standa Gross, tak by mohl vyprávět… Jak se říká, informace mají cenu zlata.

ElonMusk

Protože se rozhodli investovat do jiných akcií, než těch Tesly a Amazonu.

anonym

Protože nákupem a prodejem reagují vetšinou příliš pozdě. Typický scénář je takový že si přečtou dobrou či špatnou správu o dotyčné firmě v novinách nebo ji vidí v televizi a na základě toho pak v panice či euforii reagují prodejem či nákupem, a to už je přesně ten okamžik kdy je na reakci dávno pozdě a už je nevýhodné to udělat udělat, protože všichni kteří v tom chodit umí už na skutečný vývoj reagovali dávno před vámi (zpravodajské kanály mají obrovské zpoždění za realitou) a pohyb ceny akcií nové dění už dávno reflektuje – situace je tedy v dané chvíli už odlišná, nebo dokonce opačná.

Dalším důvodem je, že většina akcionářů příliš snadno podléhá iluzorní představě o firmě a jejich aktivitách, kterou buduje její vlastní marketing například na sociálních sítích pomocí i falešných uživatelských profilů. Tato falešná iluze se velmi liší od reality a může navést k nákupu v blízkém horizontu silně ztrátových akcií.

Obecně by se dalo říci, že akcionáři mají obvykle velmi nepřesné a/nebo velmi zastaralé informace a tomu odpovídá i úspěšnost jejich obchodování.