dust8

Stojí ještě americká vlajka zapíchlá na Měsíci?

Nejlepší odpověď
Kepler

Stojí jich pět ze šesti. Hned tu první sfoukl lunární modul Apolla 11 při startu. Jinak tam neexistuje nic, co by vlajky povalilo s výjimkou dopadu většího meteoroidu v blízkosti.

Další odpovědi
anonym

Ahoj dust8, ne, našel jsem tento článek:

Zdroj: https://www.id­nes.cz/technet/­vesmir/vlajka-na-mesici.A130723_182­954_tec_vesmir_vse

Mc Merkurion

… to víš že ne, dyť jí tam ani nedovezli, všechno to bylo jen nahraný, byl o tom natočenej dokonce film, jen si nevzpomenu, jak se jmenoval … https://www.csfd­.cz/film/387337-operation-avalanche/gale­rie/?type=1 (dohledal jsem) …

Edison

Nechápu, proč User píše, že nestojí. I v tom článku, na který odkazuje jasně píší, že až na jednu, tu po Apollu 11, stojej všechny.

Ten film se jmenoval Kozoroh 1. Ale netýkal se Měsíce, ale Marsu. Mno… podobnost s podvodem přistání na Měsíci mi náhodná nepřijde.

Zdroj: https://www.csfd­.cz/film/4624-kozoroh-1/prehled/

Dochy

Díky za odkaz USERR5
Pokud to shrnu, tak ta 1. nestojí, ostatních 5 snad ano. Jen už to nejsou vlajky americké, ale vlajky vyjednavačů či kapitulantů 😉

aliendrone

Jsou to svaté EMERICKÉ vlajky, tudíž stojí téměř stejně spolehlivě, jako Keplerův „dalekohled“! ;) :D :D

Mc Merkurion

@Edison: i to je možný, jakmile zkouknu, dám vědět, zatím se mi zdá, že to byl ten můj, jelikož mám za to, že šlo o měsíc, ale podle fotek z filmu budeš mít asi pravdu …

Edison

Taky jsem si myslel, že to byl Měsíc. Já ten film mám celkem rád.