kurec

V jaké podobě distributor dodá film poprvé do kina?

Na blu ray nosiči? Nebo na nějakém speciálním nosiči pro kina? Nebo v moderních kinech typu cinestar se pořád používají promítačky které potřebují analogový film?

Odpovědi
elkon

V moderních kinech už většinou používají digitální zařízení.

Dochy

Blu ray má omezenou kvalitu. Mám pocit, že už nějak cca před 10–15 lety, se ve vlekých kinech likvidovala poctivá kovářská práce a filmy se vozili na pevném disku. Blu ray se asi někde používá jako levnější náhrada.