Avatar uživatele
paul1

Věděli jste o tomto úkazu?

Při courání po netu jsem narazil na toto:

https://www.po­divinsky.cz/?p=14448

No je, je to fejk, tedy hezky udělaný, omlouvám se, nenapadlo mi to nějak ověřovat. Ono těch informací je nějako moc a nestíhám. Nějako jsem se tím zařadil k lidem, kteří hloupnou. Ale na mou omluvu uvádím, je vzhledem k věku (84+) mám na to už trošku nárok. Omnoho mladší ode mne také jednou za čas zblbnou a při volbách hodí hlas nejlepším oblbovačům. To se mi zatím, myslím, nestalo. Snažím s posuzovat slova a činy. Když se rozcházejí, tak příště volím jiných.

Upravil/a: paul1

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? orwell, aliendrone před 68 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Justin1

Takové video jsem už viděl. Jednalo se o simulaci, která měla ukázat (zrychleně), jak by to vypadalo, kdyby Měsíc obíhal kolem Země tak blízko jako Mezinárodní kosmická stanice, která obíhá ve výšce kolem 350 kilometrů. Měsíc je od Země ve skutečnosti asi v tisíckrát větší vzdálenosti.

Video, které jsem viděl, ukazovalo taky simulaci toho, jak by to vypadalo, kdyby kolem Země ve výšce 350 kilometrů obíhala obří disko koule nebo obří rovinné zrcadlo, ve kterém by se odrážel pohled na Zemi z vesmíru. Video můžete zkusit hledat na YouTube (What if the Moon was a disco ball: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=w8I25H3bnNw ).

Nechápu, proč někdo cítí potřebu takovou simulaci zneužít k balamucení ostatních tím, že tuto simulaci vydává za reálné video. Proč jim raději nezprostředkuje informaci o tom, co to skutečně je?

Upravil/a: Justin1

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
orwell

Jo, už jsem asi 2× v minulosti toto video viděl a ani nepátral po pravosti, neb mi bylo hned jasné, že je to krávovina. Takových věcí běží po síti víc a myslím si, že je na čase opět po několika letech vypustit další kachnu:
„Mars. Nebo také červená planeta, chystá pro nás úchvatnou podívanou! Proto nezapomeň v průběhu srpna sledovat noční oblohu, ale zvláště 27. srpna. V tomto měsíci Země Mars budou tak blízko sebe, že se v celé historii lidstva ještě na takovou vzdálenost nepřiblížili. Ještě blíž bude Mars v r. 2287! Tohle všechno zaviní přitažlivost Jupitera. Hvězdáři tvrdí, že se k Zemi takto Mars nepřiblížil za posledních 5000 let. 27. Srpna však bude vzdálenost mezi Zemí a Marsem nejmenší, a to 34,649,589 míl. V tu noc bude na obloze Mars nejjasněji vidět a bude největší. Při pozorování volným okem se bude zdát tak velký, jako Měsíc v úplňku! Tím pádem se stane identifikovatelnou planetou na noční obloze. Od začátku srpna se bude objevovat na východní obloze ve 22 hod. a ve 3 hod. ráno dosáhne azimutu. Kolem 27. srpna bude pozorovatelný už po západu Slunce až do 24.30. Proto máš jedinečnou možnost pozorovat jev, který se stane poprvé v historii lidstva. Tak nezapomeň v průběhu srpna pozorovat, jak červená planeta narůstá. Poděl se o tento zážitek se svými dětmi, vnuky…protože ani jediný člověk v současnosti tento jev ještě neměl možnost pozorovat!“
Smutné je, že si to přeposílají a zcela vážně o tom uvažují i někteří učitelé a dokonce i s odborností matematika, fyzika.
Člověk zírá, jak lehce jsme manipulovatelní. A což potom v takové politice…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=kUBHczkgNUE … 🙏🤦‍♂️🤫

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Neměl bys hnedka všemu věřit. Jestli chceš vidět PRAVÝ superúplněk, tak počkej do 18.9.. bude navíc s částečným zatměním Měsíce (cca 10%). Musíš si ale přivstat, začne to ve 4:35 s maximem ve 4:44. 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Nevěděl. Je to fascinující.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Nedávno běhalo po mailech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Omlouvám se, ale jako umělá inteligence nemám možnost procházet internetem nebo navštěvovat webové stránky. Mám pouze přístup k informacím, které mi byly předem poskytnuty nebo které mi sdělíte vy. Pokud máte nějakou konkrétní otázku nebo chcete diskutovat o určitém tématu, budu rád, když mi ho sdělíte.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek