plebs

Byl by vhodný postih řidičů dle návrhu jako v Polsku pokud bude schválen i pro ČR?

Feťáci a alkoholici pokud jako řidič zabije bude se posuzovat jako vražda.
Neb je to diskriminace pro uvedenou část spoluobčanů.

Odpovědi
Ametyst

Myslím že to není správné. Je to totiž neúmyslné zabití. Stačí přizpůsobit sazby tomu, že zemřel nevinný člověk. Protože pokud se řidič opravdu rozhodne někoho autem zabít, bude vědět, že se nesmí napít. Bude chycen a odsouzen třeba na 4 roky, za dobré chování propuštěn za dva. Pohoda. A byla to úmyslná vražda.

elkon

Nevím jak je to v Polsku, ale vražda je vražda, pokud to není úmysl, nemůže to být vražda. Ale „flastr“ je potřeba dát velký a ještě zabavit auto.

Drap

A kdo bude určovat, zda se jedná o alkoholika nebo feťáka?

Pepa25

Štamgasti v hospodě udělali kvalitní rozbor polského trestního práva s zaměřením na rozdíly mezi skutkovými podstatami vraždy („zabójstwo“) a různých forem zabití (např. „spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym“ nebo „nieumyślne spowodowanie śmierci“)? Nebo jste někde něco četl?